Наукові дослідження показують, що приблизно 40% людей уві сні хропуть. Причому хропіння не тільки небезпечне для самої людини, але й не дає нормально спати іншим людям, які знаходяться поруч із сплячим. Ось як вирішити цю проблему.

Існує кілька способів рятування від хропіння. Вони досить прості, тому, можливо, вам підійде якийсь із них.

Спати на боці. Це дозволить не дати язику після розслаблення западати у роті та заважати проходженню повітря.

Схуднути. Через зайву вагу ночами може бути складніше дихати. Справа в тому, що горло, яке покрите жировою тканиною, легше перекривається. Тому й повітря через нього проходити важче, пише Pravda.sk.

Займатися спортом. Відомо, що фізичні активні люди менше хропуть.

Спати вище. Просто покладіть клин невеликого розміру в головну частину матраца. Якщо лише на 10 см підняти матрац, то хропіння сильно зменшиться.

Не їсти на ніч надто щільно. В ідеалі перед сном не потрібно їсти протягом двох годин. При цьому сама їжа не повинна бути надто важкою ввечері.

Відмовитися від газування та алкоголю. Перед сном алкоголь взагалі краще не пити, а від газованих напоїв треба відмовитись хоча б за пару годин до відходу до сну. Пов’язано це з тим, що спиртне розслаблює м’язи, у тому числі м’язи горла, і викликає хропіння, а через газування шлунок наповнюється газами, від яких з’являється здуття живота. Через здуття може виникнути хропіння.

Поставити у спальні зволожувач. Особливо ефективно це буде взимку, тому що в цей час повітря в квартирі через сухе опалення.