Американські вчені з Університету Пенсільванії з’ясували, що початок робочого дня о 10 годині ранку позитивно позначається на продуктивності праці співробітників. Навіть 20 зайвих хвилин сну вже йдуть на користь людям, роблячи їх більш працездатними.

Дослідники з США вивчили графік роботи більше 120 тисяч американців, а також встановили ту кількість часу, яку вони витрачали на сон. Виявилося, що ранній початок робочого дня негативно позначається на продуктивності праці людей. Вчені з’ясували, що затримка з часом початку роботи, або гнучкий робочий графік можуть надати величезний ефект якість роботи і настрій людини.

В середньому, за кожну годину затримки початку робочого дня люди отримують по 20 додаткових хвилин сну, як показало дослідження. З’ясувалося, що респонденти, які починали свою роботу о 6 ранку, спали, в середньому, всього 6 годин, що явно недостатньо для повноцінного відпочинку. Ті ж, хто починав працювати між 9 і 10 годинами ранку, отримували по 7,5 годин сну, що набагато корисніше для здоров’я.

Читайте також:  Від високого холестерину та цукру в крові: 4 корисні властивості чорниці

Дослідники довели, що оплачений робочий час – єдина причина для раннього пробудження переважної більшості людей, яка веде до хронічної нестачі сну і зниження продуктивності праці. Самі роботодавці отримали б набагато більшу вигоду, якби їх співробітники висипалися, а потім працювали б із задоволенням і подвоєною енергією. Тому автори дослідження пропонують переносити початок робочого дня на 10 ранку – найоптимальніший час з точки зору повноцінного нічного відпочинку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СИДЯЧА РОБОТА НЕГАТИВНО ВПЛИВАЄ НА ПСИХІКУ ЛЮДИНИ

ЩО ТАКЕ ЛІНЬ І ЧОМУ ЛЮДИ ЛІНУЮТЬСЯ?

ДЕННИЙ СОН ВПЛИВАЄ НА ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ