Стоматологи розповіли про звички, через які дитячі зуби викривляються. Ця інформація допоможе молодим батькам.

Мільйони малюків отримують від своїх тат і мам соски, які повинні їх заспокоювати. Однак тривале використання сосок призводить до збільшення рухливості зубів у яснах. На щастя, ці зміни є оборотними. І незабаром після того, як дитину позбавляють соски, її зуби можуть прийняти коректну позицію. І все-таки ортодонти рекомендують використовувати спеціальні соски з запобіжниками, які не дають язику дитини проникати між зубами.

Звичка смоктати пальці призводить до протрузії верхніх зубів і до змін прикусу. Смоктання пальців заспокоює дітей подібно сосок, але швидко стає звичкою, від якої важко позбутися. Зазвичай діти перестають смоктати пальці у віці між двома і чотирма роками. Якщо вони не припиняють, то це часто призводить до появи кривих зубів.

Батьки повинні стежити за тим, щоб діти дихали носом, а не ротом. Дихання ротом і хропіння призводять до викривлення зубів. Також потрібно стежити за тим, щоб діти правильно жували, активно використовуючи бічні зуби, а не тільки передні. Це допоможе уникнути порушень прикусу.

Неправильне харчування сприяє розвитку карієсу, що руйнує зубну емаль. Не варто легковажно ставитися до молочних зубів, які начебто і так повинні випасти. Адже якщо це відбувається дуже рано, то корінні зуби можуть зайняти неправильну позицію. А це потребує тривалого носіння брекетів або навіть серйозних хірургічних стоматологічних операцій.

Джерело: МедікФорум