Які фактори впливають на тривалість життя, сприяючи його продовженню? Відповідь на це питання дають дослідження, які вивчають специфічні особливості, властиві довгожителям.

Американський експерт Джулія Самптон назвала головні фактори, що сприяють довгій тривалості життя, пише журнал Healthy Style. Один з ключів до довголіття, на думку експерта, криється в харчуванні людей: довгожителі ніколи не переїдають.

«Люди, які не вживають багато шкідливих жирів і смаженого, а також багато солі і цукру, безумовно, мають більш міцне здоров’я і живуть довше», – заявила Самптон.

На думку фахівця, одним з кращих типів харчування для довгого життя є раціон, який базується на споживанні овочів і фруктів, птиці, риби та морепродуктів, цільнозернових, бобових і оливкової олії. Тобто, по суті, раціон відповідає принципам середземноморської дієти.

Читайте також:  Вживання кави відразу після приготування пов'язане з високим ризиком раку

«Подібний формат харчування дозволять зберегти активність серцево-судинної системи і мозку – особливо корисно таке харчування тим, хто перебуває на восьмому-дев’ятому десятку років», – запевнила експерт.

Інші важливі для довголіття параметри – це загальна фізична активність людини і її вміння долати стресові стани. Для здорового довголіття важливо наявність хорошого м’язового тонусу, оскільки це забезпечує енергією і сприяє тому, що рухова активність здійснюється без болю.

Що стосується вміння зберігати спокій, то воно в дуже великій мірі впливає на тривалість життя, підкреслила дослідник.

«Літні люди, які радіють кожному дню, будуть отримувати від життя по максимуму і зможуть прожити набагато довше, ніж похмурі і сумні люди їхнього віку», – зауважила Джулія Самптон.

Читайте також:  Хороший сон та продукти із залізом допомагають зміцнити імунітет

Джерело: МедікФорум