Зниження ваги – актуальна проблема для мільйонів. Значна кількість людей намагаються всілякими способами позбутися від зайвих кілограмів, але ще більше хотіли б схуднути без особливих зусиль. Чи це можливо? Вашій увазі пропонується спеціальна яєчна дієта. Звучить дивно — яйця для схуднення, запитаєте ви? Так, можна схуднути на яйцях! Розповідаємо, чому і як саме варені яйця, а точніше яйця круто, допомагають схуднути.

Як схуднути на яйцях

Яйця низькокалорійні і містять багато білка, вітамінів В12 і Д, антиоксидантів лютеїну і зеаксантину. Зваривши яйця круто або приготувавши яйця-пашот, ви збережете поживні речовини і не збільшите калорійність яєць. Крім того, одне велике яйце – це 12% денної норми білків.

Цей продукт з високим вмістом білка і низьким вмістом жиру забезпечує тривале насичення і знижує калорійність споживаної їжі. Він також виробляє тепло і спалює жири. У день можна сміливо вживати 1 яйце за умови, якщо у вас немає діабету.

1 велике яйце (50 г) містить:

  • 0 грам вуглеводів;
  • 6 грамів білка (12% денної норми);
  • всі 9 незамінних амінокислот і всі вітаміни групи В;
  • 1 мкг вітаміну Д (6% денної норми);
  • 0,4 мкг вітаміну В12 (15% денної норми);
  • 147 мг холіну, вітаміну Д4 (25% денної норми).

Якщо ви хочете схуднути, більшість дієтологів порекомендували б усіма улюблені яйця. Не тільки тому, що вони забезпечують організм необхідними поживними речовинами, але і дають тривале відчуття насичення. Тому яйця – важлива складова сніданку для тих, хто стежить за своєю вагою.

Але чи всі види приготування яєць сприяють втраті зайвих кілограмів? Як виявляється, не все. Краще вживати варені яйця чи яйця-пашот. І ось чому яйця для схуднення необхідно варити.

Яєчна дієта на варених яйцях: 3 корисних факти
1. Варене яйце містить всього 70 кал

Незважаючи на те, що яйце містить всі необхідні поживні речовини, воно напрочуд низькокалорійне. Ці 70 калорій дають жири, а не вуглеводи. 2-3 яйця на сніданок – це всього лише 200 калорій. А ви знаєте, що зменшення споживаних калорій – це перший крок на шляху до зменшення ваги.

Але все не так просто. Подобається вам чи ні, необхідно вживати тільки яйця круто, оскільки всі інші способи їх приготування змінюють їх калорійність. Особливо при смаженні яєць, коли калорійність одного яйця збільшується до 70 калорій.

2. Яйця круто дають більш тривале відчуття насичення

Яєчна дієта допомагає скидати зайві кілограми завдяки містить в яйцях білку. Їжа, багата білками, клітковиною і водою, що сприяє насиченню. А значить, у вас не скоро з’явиться бажання поїсти.

Однак продукти, що містять жири, зменшують відчуття ситості. Тому смажені яйця, які смачніше, не насичують. Кращий вибір – яйця круто. Майте на увазі, що варені яйця на сніданок можуть допомогти скинути зайві кілограми тільки при зменшенні калорійності вашого денного раціону в цілому.

1 яйце круто дає більше почуття насичення порівняно з білим хлібом або готовими до вживання крупами. Тому якщо ви їсте на сніданок 1 варене яйце, на ланч слід вжити меншу кількість калорій.

3. Варені яйця містять білки, які поліпшують обмін речовин

У яйці багато білка, приблизно 6 грам на яйце. Яйця для схуднення – хороший вибір. Більшість дієт рекомендують вживати продукти з високим вмістом білка і низьким вмістом вуглеводів, щоб скинути зайві кілограми.

Білки в яйцях сприяють збільшенню м’язової маси. В результаті ви спалюєте більшу кількість калорій, навіть якщо відпочиваєте. Ось так можна схуднути на яйцях.

Їжа, багата білками, сприяє не тільки зменшенню запасів жиру, але і в подальшому допомагає їх не збільшувати. Це відбувається завдяки теплоутворенню в організмі. Отже, прискорюється метаболізм, і збільшується кількість спалюваних калорій. Такий термоефект викликає почуття насичення, яке є важливим чинником зниження і контролю ваги.

Яєчна дієта при підвищеному холестерині в організмі

При відсутності серйозних проблем зі здоров’ям 1 варене яйце в день не підвищує ризик виникнення ішемічної хвороби серця або інсульту. Але чи можна вживати яйця для схуднення, якщо високий холестерин є причиною зайвої ваги або ожиріння?

Експерти і дієтологи тривалий час рекомендували вживати тільки білок (білок до 3-х яєць в день). Але результати сучасних досліджень дозволяють не погоджуватися з підходом, який вважає, що яєчна дієта погано позначається на здоров’ї людини. Омега-жирні кислоти в яйцях знижують рівень тригліцеридів і підвищують рівень ліпопротеїнів високої щільності.

Їжа, що містить холестерин, зовсім не обов’язково підвищує рівень холестерину в крові. Навіть навпаки. Так, холестерин в яйцях сприяє перетворенню ліпопротеїнів низької щільності (поганий холестерин) в ліпопротеїни високої щільності (хороший холестерин).

Таким чином, навіть при підвищеному рівні ліпідів у крові, можна щодня вживати 1 варене яйце. При цьому, звичайно, не варто зловживати насиченими жирами.

Яйця для схуднення при діабеті

Якщо причиною зайвої ваги є діабет, слід вживати не більше 2 яєць у тиждень. Більше 6 яєць на тиждень підвищує ризик розвитку захворювань серця у даному випадку.

Отже, до якого висновку ми приходимо? Чи можна схуднути на яйцях? Яйця для схуднення – це оптимальний вибір? Починаючи свій день з страв, що містять варені яйця, ви покращуєте свій метаболізм, насичуєтеся на тривалий час, отримуєте необхідні поживні речовини. Вибираючи яйця для схуднення, не варто хвилюватися з приводу рівня холестерину. Але при діабеті необхідно зменшити вживання яєць.

Дієт для схуднення існує ціла безліч, але варені яйця краще. Яєчна дієта має перевагу в тому, що вона — не «голодна», а щадна дієта. Ви повноцінно харчуєтеся і при цьому худнете. Бажаємо вам в боротьбі із зайвими кілограмами вийти тільки переможцем! Схуднути на яйцях цілком реально.

Джерело: HeadInsider