Діабет другого типу – поширене захворювання, яким, за оцінкою лікарів, до 2045 року страждатиме близько 700 млн осіб у всьому світі. Ця хвороба подвоює ризик серцево-судинних проблем, таких як серцева недостатність та напади.

Ожиріння і надмірна вага давно вважаються факторами ризику і при діабеті, і при серцево-судинних захворюваннях. Пацієнтам часто радять скинути вагу, проте до останнього часу лікарі не знали, чи впливає на ризик цих хвороб загальна маса тіла або кількість жирових відкладень. “Ми давно радимо пацієнтам знизити індекс маси тіла (ІМТ) до “здорового діапазону”. Але ми не завжди знаємо, чи пацієнт втратив “жирову” або “м’язову “масу”,-пояснює доктор Амбаріш Панді з Медичного центру Університету Техас-Саутуестерн.

Читайте також:  Перші дві ознаки, про які розповідають пацієнти з раком шлунка

Панді пояснив виданню Medical Xpress, що розуміння взаємозв’язку між серцево-судинними захворюваннями і складом тіла було особливо складним, тому що не було простого і недорогого способу оцінки. “Золотим стандартом” для визначення жирової та м’язової маси є пряме вимірювання за допомогою таких інструментів, як двоенергетична рентгенівська абсорбціометрія. Однак це дороге дослідження, яке до того ж піддає пацієнтів впливу радіації.

Доктор Панді і його колеги замість цього вдалися до аналізу даних понад 5 тис. учасників дослідження, в якому вивчався вплив способу життя на людей, які страждають надмірною вагою і діабетом другого типу. Спостереження тривало 12 років.

Читайте також:  Чи допомагає зелений чай за високого цукру: що показало дослідження

З 5103 пацієнтів у 257 в період дослідження розвинулася серцева недостатність. Результати спостережень показали, що чим активніше учасники спостереження втрачали жир, тим нижче ставала ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань. Зниження жирової маси на 10% призвело до зниження ризику серцевої недостатності на 22%. Однак зменшення м’язової маси ніяк не вплинуло на ризик серцевої недостатності.