Якщо вживати в їжу певні продукти в сирому вигляді, то вони можуть бути отруйними і завдати шкоди здоров’ю. Експерти назвали вісім продуктів, які завжди потрібно готувати перед тим, як їх їсти.

Паростки

Паростки – це натуральні продукти, і тому вони можуть містити на собі хвороботворні мікроби. Виробники зазвичай друкують на упаковці попередження: “не підходить для вживання в сирому вигляді”. У німецькому виданні Focus, дали пораду для всіх любителів паростків: вони найсмачніші в бланшованому вигляді. Але навіть в цьому випадку перед приготуванням їх слід ретельно вимити.

Баклажани

Аналогічно картоплі, в баклажанах є речовина соланін. Це слабкий нервовий токсин. У невеликих кількостях він не несе серйозних наслідків. Однак, якщо з’їсти багато сирих баклажанів, то це може викликати головний біль, кишковий розлад, нудоту і навіть блювоту. Експерти німецького товариства харчування (DGE) не рекомендує вживати ці овочі в сирому вигляді.

Зелена квасоля

Зелені боби містять отруйну білкову сполуку, звану фазином. Воно викликає нудоту, головний біль, блювоту і діарею. Ті, хто їсть велику кількість сирих зелених бобів, можуть навіть померти від отруєння. Потрібно варити квасолю не менше десяти хвилин, щоб знищити токсичний білок. Використану воду не можна потрібно вилити.

Ревінь

Ревінь не рекомендується вживати в сирому вигляді. Справа в тому, що він містить щавлеву кислоту, яка викликає неприємне відчуття в роті і може привести до проблем з шлунково-кишковим трактом. У готовому вигляді ревінь містить мало кислоти.

Чорна бузина

Для приготування чорної бузини, необхідно нагріти її ягоди до температури більше 80 °C протягом короткого часу, щоб знешкодити самбунігрин та інші шкідливі для здоров’я речовини. Таку пораду дала експертка з харчування Сюзанна Моріц з баварського центру споживачів. Токсин самбунігрин викликає блювоту, діарею і озноб.

Яйця

Сирі яйця можуть містити сальмонелу, вони вважаються продуктами підвищеного ризику. За останні роки кількість захворювань, що викликаються сирими яйцями, значно зменшилася, але краще відмовитися від їх вживання. Отруєння сальмонелою часто відбувається влітку – мікроби люблять тепло. Також небезпечні продукти, що містять сирий білок, наприклад, майонез.

Куряче м’ясо

У сирому курячому м’ясі може бути сальмонела і бактерії Campylobacter. Експерти нагадали, що їжа вважається безпечною, якщо її нагрівали при температурі 70 °C протягом двох хвилин.

Сире тісто або борошно

Вживання сирого тіста або борошна може привести до діареї і шлункових спазмів. Борошно є досить брудним продуктом. Шкідливі мікроби на ньому можуть виникнути, коли різні тварини в ангарах випорожнюються на зерно. Якщо пізніше зерно перемолоти в борошно, мікроби залишаться в ньому. Тільки деякі готові суміші, наприклад, для печива або кексів, містять термооброблене борошно. Воно безпечне.