Професор з Центру профілактичної та спортивної медицини технологічного університету Мюнхена Мартін Галле назвала звички, що негативно відбиваються на судинах. Для збереження їх еластичності необхідно вести здоровий спосіб життя.

Першим головним ворогом судин слід вважати куріння. Даний процес провокує їх стиснення, внаслідок чого порушується циркуляція крові. Особам, які страждають на діабет, професор рекомендує постійно контролювати рівень цукру в крові.

В іншому випадку він почне активно руйнувати внутрішні стінки судин. Третім ворогом кровоносної системи є холестерин. Він робить артерії крихкими, таким чином підвищується ризик утворення бляшок.

Судини руйнує також підвищений кров’яний тиск. У ряді випадків сильний кровотік може сприяти тому, що вони просто порвуться.

Щоб зберігати кровоносну систему здоровою, лікар рекомендує ввести в раціон харчування різні овочі і фрукти. Вкрай важливо вживати також їжу, багату на ненасичені жирні кислоти. Слід якомога частіше влаштовувати активний відпочинок на природі, включаючи ходьбу і пробіжки.