Доктор медичних наук, дерматолог Джанін Дауні назвала звички, що призводять до раннього старіння шкіри. Своїми порадами догляду вона поділилася з виданням Well and Good.

За словами 50-річної Дауні, найбільше вона шкодує, що недостатньо зволожувала шкіру у 30 років. Експерт пояснила, що на сухій шкірі раніше з’являються зморшки, зокрема й мімічні. Таким чином, зволоження може допомогти запобігти передчасним ознакам старіння.

Крім цього, дерматолог рекомендувала не ігнорувати сонцезахисний крем навіть узимку. Дауні наголосила, що захист від ультрафіолету важливий не лише для краси, а й для здоров’я шкіри. Однак сонячні промені – не єдина проблема, шкода також може завдавати випромінювання від гаджетів. Як пояснила дерматолог, таке світло провокує розширення пір, появу зморшок та гіперпігментацію шкіри, відому як мелазма.

Крім того, Дауні закликала приділяти належну увагу догляду за шкірою шиї. Лікар також рекомендувала наносити на неї ретинол, сонцезахисні та зволожуючі засоби. Водночас вона порадила позбутися звички терти очі руками. “Ви можете пошкодити кровоносні судини, що спричинить появу темних кіл”, – пояснила вона.