Коли мова заходить про здоров’я серця, на думку найчастіше приходять спорт та правильне харчування. Відомо, що велику роль у роботі цього органу відіграють корисні жири, які містяться в горіхах, рибі та насінні. Проте лікарі також рекомендують звертати увагу на ще один продукт – ягоди. Як пояснили дієтологи Мелісса Ріфкін (Melissa Rifkin) і Келсі Хемптон (Kelsey Hampton), ягоди мають унікальні властивості.

Містять антиоксиданти

Полуниця, ожина, малина та чорниця – це лише деякі з ягід, багаті на антиоксиданти, які борються з небезпечними вільними радикалами в організмі і запобігають пошкодженню клітин. Наприклад, доведено, що антоціани особливо корисні при серцево-судинних та дегенеративних захворюваннях, а також запальних процесах. Крім того, антоціани покращують метаболізм глюкози та борються з дисліпідемією.

Читайте також:  Доведено: спільне життя із партнером захищає від цукрового діабету

Містять розчинну клітковину

Ягоди також є джерелом розчинної клітковини, яка допоможе знизити рівень “поганого” холестерину в крові, що, у свою чергу, знижує ризик розвитку серцевих захворювань, повідомляє Mayo Clinic. Додаткові дослідження показують, що ті, хто дотримується дієти з високим вмістом клітковини, мають нижчий ризик зіткнутися з ішемічною хворобою.

Поточні рекомендації щодо клітковини становлять 21-25 грамів на день для жінок, залежно від віку, і 30-38 грамів для чоловіків. За даними Міністерства сільського господарства США (USDA), одна порція малини містить близько восьми грамів клітковини.

Скільки ягід потрібно їсти за день?

Поточні дослідження дають різні рекомендації про те, як часто потрібно їсти ягоди. Проте Центри контролю та профілактики захворювань радять споживати дві порції ягід щодня. Ягоди можна їсти як самі собою, так і додавати їх до різних страв.

Читайте також:  Які хвороби можуть бути причиною негарних нігтів