Американські медики заявили про збільшення числа випадків “жіночого” виду раку серед чоловіків, а саме – раку грудей. Фахівці розповіли, які ознаки допомагають виявити даний вид раку, який для чоловіків виявляється більш важким і небезпечним.

Слова вчених з США передає CNN. Експерти констатують: якщо у жінок рак грудей сьогодні успішно діагностується на початковій стадії, то у чоловіків він часто проявляється на більш пізніх етапах розвитку та має високу ймовірність метастазування.

Згідно з даними, які наводять дослідники, основні фактори ризику раку грудей у чоловіків – це мутації BRCA1 або BRCA2. Збільшують ймовірність появи раку надмірна вага і особливо ожиріння, вживання алкоголю і викликані ним порушення роботи печінки.

«Щоб убезпечити себе, слід знати, що мамографія більш ефективна при виявленні раку молочної залози у чоловіків з високим ризиком хвороби, ніж у жінок з середнім ризиком розвитку хвороби», – зазначив один з учених, доктор Імін Дат.

За прогнозами експертів, в 2019 році в США у чоловіків може бути зафіксовано більше 2600 випадків онкології. Для порівняння: у 1991 році цей показник становив 900 випадків.

Щоб не упустити захворювання, вчені рекомендують чоловікам звертати увагу на характерні симптоми. Серед таких вони назвали відчуття комку в грудях або в пахвовій западині, свербіж в районі грудей, лущення, виділення з соска або його втягнення в грудну клітку.

Джерело: МедікФорум