Дослідники з Морської біологічної лабораторії (США) прийшли до висновку про те, що холод сприяє продовженню життя. Вчені встановили, що низькі температури впливають на специфічні гени, які блокують чутливі до морозу білки. При цьому і виникає ефект довголіття.

Авторів дослідження спонукав зайнятися пошуками відомого в біології феномену: деякі безхребетні тварини вмирають пізніше побратимів, якщо живуть в холоді. Давно відомо, що температура середовища і тіла впливають на тривалість життя. Наприклад, деякі тварини вмирають пізніше побратимів, якщо мешкають в холоді. Вчені провели експерименти над 11 видами коловерток, задавшись метою визначити, чи дійсно холод сприяє продовженню життя.

Читайте також:  Ця звичка в їжі змушує набирати вагу

Проведені експерименти підтвердили, що “холодова” теорія довголіття частково вірна. Дослідники з’ясували, що під дією холодних температур включалися гени, що кодують в організмі коловерток білок TRPA1, через що вони гинули пізніше родичів, які не піддавалися випробування холодом. Але найістотніший ефект збільшення тривалості життя дав комплекс з низьковуглеводної дієти в поєднанні з холодним середовищем проживання.

«При низьких температурах сповільнюється метаболізм. Це ж сприяє тому, що клітини організму менше ушкоджуються», – вчені поки не стверджують, а допускають, що ефект продовження життя на холоді пов’язаний саме з цим.

Дослідження в цьому напрямку ще продовжиться.

Читайте також:  Названо шкідливі та наявні в щоденному меню продукти

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧОМУ ХОЛОД ПРОВОКУЄ ХВОРОБИ?