ГоловнаНовини Здоров'яСуха шкіра на ліктях може говорити про порушення в організмі

Суха шкіра на ліктях може говорити про порушення в організмі

Сухість шкіри в певних місцях може бути сигналом про порушення в організмі, оскільки в нормі шкіра всього тіла повинна бути рівномірно зволоженою. Про це розповіла в інтерв’ю лікар-дерматолог Ірина Скорогудаєва.

Артрит ліктьового суглоба

У бесіді з виданням «Аргументи і факти» фахівець повідомила, що частою причиною появи сухих і грубих ділянок на ліктях буває гіперкератоз, при якому відбувається ущільнення рогового шару шкіри. Дане порушення зазвичай стає результатом механічного впливу на шкіру. У багатьох випадках сухі лікті спостерігаються у людей, які багато часу проводять, сидячи за столом біля комп’ютера.

Але, крім цього, вогнища сухої і твердої шкіри на ліктях можуть бути маркерами шкірної хвороби.

Читайте також:  6 продуктів, які буквально вбивають щитовидку

«На ліктях може проявлятися псоріаз. При цьому захворюванні відбувається бурхливий розвиток клітин, вони не встигають дозрівати, роговий шар не будується, шкіра виглядає сухішою», – пояснила лікар-дерматолог.

Ще один фактор, що веде до появи сухих ліктів, – ендокринні порушення. За словами Ірини Скорогудаєвої, підвищена сухість шкіри може бути пов’язана із занадто слабким виробленням статевих стероїдних гормонів, перш за все андрогенів і естрогену. При їх дефіциті зменшується вироблення шкірного сала, що робить шкіру більш м’якою і гладкою.

Крім цього, надмірно суха шкіра на ліктях може “говорити” про брак в організмі вітамінів А, D3, групи B, додала експерт.

Читайте також:  Що станеться з тілом, якщо завести звичку починати день зі склянки води?

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News