ГоловнаНовини Здоров'яСуха шкіра на ліктях може говорити про порушення в організмі

Суха шкіра на ліктях може говорити про порушення в організмі

Сухість шкіри в певних місцях може бути сигналом про порушення в організмі, оскільки в нормі шкіра всього тіла повинна бути рівномірно зволоженою. Про це розповіла в інтерв’ю лікар-дерматолог Ірина Скорогудаєва.

Артрит ліктьового суглоба

У бесіді з виданням «Аргументи і факти» фахівець повідомила, що частою причиною появи сухих і грубих ділянок на ліктях буває гіперкератоз, при якому відбувається ущільнення рогового шару шкіри. Дане порушення зазвичай стає результатом механічного впливу на шкіру. У багатьох випадках сухі лікті спостерігаються у людей, які багато часу проводять, сидячи за столом біля комп’ютера.

Але, крім цього, вогнища сухої і твердої шкіри на ліктях можуть бути маркерами шкірної хвороби.

Читайте також:  8 несподіваних речей, які можуть привести до хвороб печінки

«На ліктях може проявлятися псоріаз. При цьому захворюванні відбувається бурхливий розвиток клітин, вони не встигають дозрівати, роговий шар не будується, шкіра виглядає сухішою», – пояснила лікар-дерматолог.

Ще один фактор, що веде до появи сухих ліктів, – ендокринні порушення. За словами Ірини Скорогудаєвої, підвищена сухість шкіри може бути пов’язана із занадто слабким виробленням статевих стероїдних гормонів, перш за все андрогенів і естрогену. При їх дефіциті зменшується вироблення шкірного сала, що робить шкіру більш м’якою і гладкою.

Крім цього, надмірно суха шкіра на ліктях може “говорити” про брак в організмі вітамінів А, D3, групи B, додала експерт.

Читайте також:  Лікар розповів, про що свідчить понижений гемоглобін

Джерело: МедікФорум