Початок літнього сезону ледь не щороку ставить модників і модниць перед необхідністю придбати чергову пару сонцезахисних окулярів. Однак не варто ставитися до окулярів виключно як до модного аксесуару. Безумовно, необхідно грамотно підійти до вибору їх форми, кольору лінз і оправи, але не менш важливо носити саме якісні лінзи, які не просто не завдадуть шкоди очам, але і захищають їх від сонячних променів.

Особливо ретельно до вибору сонцезахисних окулярів необхідно ставитися водіям (в силу специфіки їх діяльності), людям, що воліють зимовий відпочинок в сонячну погоду (відбиваючись від снігу, як і від води, сонце виявляється нещадним до очей), і людям, страждаючим будь-якими захворюваннями очей і порушеннями зору.

Лікарі-офтальмологи, та й просто ті хто піклується про своє здоров’я, покупцеві сонцезахисних окулярів, дадуть одну-єдину пораду: “Сонцезахисні окуляри – це не привід для економії. Здоров’я дорожче”. Безумовно, кожен підходить до купівлі того чи іншого аксесуара, виходячи зі своїх переваг, цілей, фінансових можливостей, але необхідно віддавати собі звіт в тому, що купуючи зовсім недорогі окуляри на ринку, ви не можете претендувати на якісний і дійсно корисний товар. Більше того, в нашій країні дуже часто можна залишитися з підробкою в руках, зробивши покупку за чималі гроші в хорошому салоні оптики, а тому важливо придбати товар із супутніми йому документами. Можливо, має сенс один раз придбати якісний дорогий товар, ніж щорічно поповнювати свою колекцію окулярами низької якості?

Здійснюючи покупку в магазині оптики, ви вправі ознайомитися з наступними засвідчують якість очок документами:

  • етикетка, бірка на самих окулярах (інформація на ній повинна бути ідентичною інформації в паспорті і на самих окулярах);
  • паспорт на окуляри;
  • копія сертифіката, засвідчена печаткою організації;
  • на самі ж окуляри буде нанесено не тільки назву фірми-виробника, а й номер моделі, країна-виробник, номерне позначення кольору лінз, розмір дужки.

Оцінюючи якість і функціональність лінз, необхідно звернути увагу на наступні параметри:

  • ступінь захисту від ультрафіолетового випромінювання

максимальний захист від ультрафіолетових променів буде досягнутий з придбанням очок, у сертифікаті яких вказується ступінь захисту 400 нм від променів всіх трьох типів “UV-A”, “UV-B”, “UV-C”; достатнім, але не максимальним, може бути і захист від променів “UV-A”, “UV-B” довжиною 290-380 нм. Ступінь захисту від ультрафіолету не залежить від кольору лінз, а лише від наявності захисного напилення, таким чином, навіть прозорі окуляри з нанесеним напиленням можуть виконувати захисну функцію

  • ступінь захисту від яскравості світла

цей параметр вже залежить від затемненості лінз; розрізняють лінзи, які пропускають 80-100% світла (для хмарної погоди), 43-80% (для неактивного сонця), 18-43% (для сонячної погоди), 8-18% (для активного літнього сонця), 3-8% (для відпочинку на гірськолижному або морському курорті, де сніг або вода відображають відблиски сонця)

  • колір лінз

колір лінз не впливає на ступінь захисту від ультрафіолету, але може вплинути на ступінь захисту від яскравого світла, крім того, він може впливати на світосприйняття, наприклад, рожеві або сині лінзи при тривалому носінні можуть спровокувати як ушкодження очного кришталика, так і посприяти деякій мірі дезорієнтації в просторі

  • матеріал, з якого виготовлені лінзи

це може бути скло або пластик; безумовно, скло натуральний матеріал, його складніше подряпати, сприйняття його оком більш органічно, але є у нього один вельми значний недолік – при будь-якій небезпеці в область очей скло може розбитися, а шкоду від потрапившого в око осколка перекриває всі потенційні гідності матеріалу; сучасна індустрія пропонує широкий асортимент окулярів з високоякісного пластику, що володіє майже всім спектром переваг скла, але позбавленого вище зазначеного недоліку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОКУЛЯРИ ДЛЯ СПОРТУ: ЯК ВИБРАТИ

ВИБИРАЄМО ОКУЛЯРИ ДЛЯ РОБОТИ ЗА КОМП’ЮТЕРОМ