Досліджуємо ваші… соски. Вони багато чого можуть розповісти про здоров’я організму в цілому. Так що вважати нормою, а з чим краще звернутися до лікаря.

Не існує поняття “нормальний сосок”

Сюзан Гувер, хірургічний онколог в Breast Oncology Program в Онкологічному центрі (Тампа, штат Флорида) каже, що не існує «нормальних» сосків, як не існує «нормальних» очей. Очі можуть бути будь-яких форм і кольорів, все це дуже індивідуально. Доктор Гувер каже, що різноманітність форм і розмірів сосків є частиною нормального розвитку і генетичного процесу. Точно так само, як не існує одного кольору волосся, який вважається кращим, немає «правильного» кольору сосків. Таким чином, навіть якщо у вашого друга/подруги схожий відтінок шкіри, але у вас зовсім різні кольори сосків, не можна сказати, що у кого-то колір нормальний, а в іншого ні.

Однак, якщо ви виявите, що колір, форма або розмір вашого соска раптово змінюються без видимих причин, непогано було б проконсультуватися з вашим лікарем. Можливо, в цьому немає нічого страшного, але іноді це може бути ознакою раку молочної залози, говорить доктор Гувер.

Немає нічого страшного, якщо навколо сосків ростуть волосся

Гері Голденберг, помічник клінічного професора дерматології Icahn School of Medicine в Mount Sinai Hospital, підтверджує, що абсолютно нормально мати волосся на ареолі (плоскої, круглої частини, яка оточує ваш сосок) і навколо неї. Кількість волосся, яке росте на вашому тілі, пов’язано з гормонами і є спадковим фактором. А це означає, що якщо у вашої мами досить багато волосся на сосках, то великі шанси, що у вас буде так само.

Волосся на сосках – поширене явище, тому тут немає нічого страшного, але якщо вас це турбує, ви можете позбутися від них за допомогою пінцета – просто знайте, що це досить неприємний процес.

Ви зможете годувати грудьми навіть з втягнутими сосками

втягнуті соски

Перевернуті (залучені) соски – це стан, при якому сосок втягується всередину, в груди, а не стирчить назовні. Дженніфер Вайдер, доктор і експерт по жіночому здоров’ю, каже, що це не надто поширене явище, але деякі жінки все ж народжуються з такими сосками. Якщо ви задавалися питанням, чи зможете ви годувати грудьми з перевернутими сосками, то відповідь проста – зможете. Доктор Вайдер каже, що в багатьох випадках годування груддю призводить до того, що дитина повертає сосок до звичного вигляду. Однак, якщо у вас помірна або сильна інверсія, дитині може бути важче присмоктатися. У таких випадках краще звернутися до фахівців по лактації, які допоможуть справитися з цією проблемою.

Читайте також:  Мифы о пластике ушей

Якщо у вас завжди були перевернуті соски, не варто хвилюватися – це просто різновид норми. Але якщо ви помітили, що ваші соски раптом втяглися всередину, важливо звернутися до лікаря. Якщо сосок фактично «вростає» всередину і його неможливо витягнути, це може бути більш небезпечною ознакою того, що щось росте за соском і втягує його. Такий процес можна вважати приводом для занепокоєння.

На сосках може бути акне

Область, що межує з вашою ареолою, – це просто шкіра, тому ви можете помітити на ній маленькі прищики. Це нормально, каже доктор Голденберг. Якщо ви помічаєте їх регулярно, і це вас турбує, спробуйте мити цю область ніжним милом для чутливої шкіри. Однак, якщо ви помітили висип або червоні, лускаті пухирі біля самого соска або на ареолі, зверніться до лікаря. Можливо вони не представляють ніякої небезпеки, але іноді таке явище стає ознакою хвороби Педжета соска, рідкісною формою раку молочної залози, яка змушує ракові клітини накопичуватися в соску або навколо нього, – каже доктор Уїдер.

Читайте також:  Транспортувати інваліда колясочника: допомога та перевезення
Ваші соски не повинні бути ідентичними

види сосків

Соски можна порівняти зі сніжинками – не можна знайти двох однакових. Шеррі Росс, доктор і експерт по жіночому здоров’ю з Санта-Моніки, повідомляє, що розмір, форма, опуклість і колір ваших сосків залежать від безлічі факторів, і абсолютно нормально якщо один сосок трохи відрізняється від іншого.

З часом ваші соски можуть змінитися і стати ще менш схожими, оскільки ви стаєте старше і ваш гормональний фон змінюється. Підлітковий період, ПМС, вагітність, грудне вигодовування і менопауза – у ці періоди життя жінок гормональні зміни можуть позначитися на розмірі сосків, їх чутливості і зовнішньому вигляді. Але знову ж, якщо ви помітили, що ваш сосок або соски змінилися раптово, проконсультуйтеся з лікарем.

Читайте також:  Що робить невролог? Поради від Інни Білань
Можуть з’являтися виділення з соска, навіть якщо ви не годуєте грудьми

Якщо ви вагітні, ви, напевно, звертали увагу на жовті виділення з сосків, молозиво (найбільш цінне перше харчування для малюка). Крім того, якщо ви годуєте грудьми, у вас виробляється молоко.

Джессіка Шеферд, доктор медицини, доцент клінічного акушерства і гінекології та директор малоінвазивної гінекології в Медичному коледжі Університету штату Іллінойс, стверджує, що цілком нормально мати невеликі виділення навіть, якщо ви не вагітні і не годуєте грудьми. Незначні виділення білого або прозорого кольору можуть бути викликані гормональними змінами. Але якщо у вас з’явилися коричневі, червоні або зеленуваті виділення, вам терміново потрібно звернутися до лікаря – це може вказувати на цілий ряд проблем, включаючи кісту, папілом, а також доброякісну або злоякісну пухлину. Варто також звернутися до лікаря у разі рясних виділень із соска.

В кінцевому підсумку, соски можуть бути абсолютно різними. Основне правило – це стежити за будь-якими змінами і повідомляти про них лікареві. Доктор Гувер нагадує, що практично будь-яка зміна, що відбувається з сосками жінки, повинна розглядатися й оцінюватися лікарем. І пам’ятайте, краще перестрахуватися, ніж шкодувати про згаяний час.

Автор: Анна Капранова