Кращим способом привести організм в тонус є здоровий сон. Але часто часу добре проспатися не вистачає, тому багато хто воліє літрами пити каву, в надії, що вона допоможе протриматися до кінця дня. Ми підібрали 13 простих засобів, які швидко підбадьорять Вас і знімуть стрес.

Підвищуємо тонус швидко і ефективно

Жувальна гумка

Це стане подивом для багатьох, але звичайна жувальна гумка може підвищити пильність, підняти настрій і тонус. Процес жування не дозволяє мозку розслабитися і заснути, а цукор, що міститься в продукті, наповнить організм вуглеводами, які самі по собі і є енергією.

Мозковий штурм

Якщо сидіти за комп’ютером на роботі вже немає сил, відійдіть від нього, і визначте подумки кілька простих завдань. Постарайтеся думати максимально швидко. Також можна спробувати розгадати кросворд, відповідаючи лише на ті запитання, на які точно знаєте відповідь.

Читайте також:  Чутливі зуби говорять про чотири проблеми зі здоров'ям ротової порожнини

Холодний душ

Швидкий, ефективний і радикальний метод, який не залишить шансу втомі. Кілька хвилин холодного душу повністю знімуть як фізичну, так і розумову втому.

Лимон

Такий яскравий цитрусовий, як лимон, додасть тонус краще інших фруктів. При одному лише слові «лимон» відразу виділяється слина, і пробігають мурашки по тілу. А пожувавши часточку цитруса, ви миттєво підбадьоритеся. Якщо їсти цей фрукт для вас – це занадто, досить вдихнути свіжий і підбадьорливий аромат лимона, який також зніме втому.

Вдих-видих

Якщо зробити кілька глибоких вдихів і видихів, покращиться кровообіг. А кров, яка активно циркулює в організмі позбавить від сонливості, і Ви отримаєте заряд енергії.

Вимикач світла

У це важко повірити, але якщо кілька разів увімкнути-вимкнути світло в кімнаті, можна прогнати сон і трохи підбадьорити організм. Вся справа в досить різкому і чіткому звуці вимикача. Він збуджує мозок, а мерехтіння світла робить невелику розминку для очей.

Читайте також:  Медики назвали перші симптоми раку ротової порожнини

Спілкування

Важко заснути під час розмови. Тому, якщо Ви відчуваєте сонливість, перекиньтеся парою слів з іншою людиною. Діалог сприяє виробленню гормонів, які не дозволяють заснути, тому люди, які працюють на дому, часто страждають від хронічної втоми.

Музика

Та ми маємо на увазі не пісні для повільних танців. Активна і гучна музика підніме тонус організму, а якщо пританцьовувати або плескати руками в процесі, Ви миттєво позбавите себе від бажання спати.

Спів

Концентрація уваги, робота голосових зв’язок і почуття ритму, які необхідні при співі, дозволять підбадьоритися навіть після довгого робочого дня. Також під час співу використовується глибоке дихання, що забезпечує активну циркуляцію крові.

Червоний колір

Дослідження показали, що концентрація уваги на предмети червоного кольору збуджує мозок. Тому достатньо 1 хвилину безперервно дивитися на яскравий червоний колір, щоб без проблем повернутися до робочого процесу.

Читайте також:  Чотири ранкові лайфхаки допомагають швидше прибрати жир на животі

Постава

Трохи сгорблене сидяче положення людини мозок сприймає, як сигнал про розслаблення і підготовки до сну. Тому для того щоб підбадьорити мозок і забезпечити приплив енергії, рекомендуємо наповнити легені киснем, випрямитися, високо підняти голову і розправити плечі.

Захоплюючі заняття

За підтримки постійного інтересу до якої-небудь справи, мозок не буде встигати розслаблятися і засипати. Прочитайте кілька анекдотів, подивіться смішні відео або займіться хобі — таким чином, вам вдасться підбадьорити свій організм.

Прохолода

Висока температура викликає сонливість і відчуття втоми. Налаштуйте кондиціонер, щоб прохолодне повітря наситило вас енергією, збуджуючи м’язи, і даруючи легке поколювання шкіри по всьому тілу.

Як бачите, прогнати втому і сонливість досить просто. Виконайте одночасно максимальну кількість пунктів зі списку, щоб отримати повноцінний заряд енергії та бадьорості.