Не варто недооцінювати небезпеку зниженого артеріального тиску (гіпотонії), заявив лікар кардіолог Роберт Швінгер.

Німецький медик зауважив в інтерв’ю Focus, що, на відміну від гіпертонії, хронічні низький артеріальний тиск не вважається захворюванням – його загрозу здоров’ю і життю людини оцінюють як незрівнянно нижчу. Але Швінгер підкреслив, що ігнорувати гіпотонію все ж не слід.

Кардіолог пояснив, що низький тиск може бути симптомом інших патологій: в їх ряду дисфункція щитовидної залози, захворювання серцево-судинної системи, нейрогенні порушення.

Тому при наявності гіпотензії (інша назва низького тиску) має сенс перевіритися, чи є вона окремою особливістю організму або наявний як симптом іншої, прихованої проблеми.

Читайте також:  Високий кров'яний тиск: що включити до раціону для його зниження

Роберт Швінгер додав, що якщо в молодості низький тиск може переноситися людиною практично непомітно для загального самопочуття, з віком все може різко змінитися.

Літні люди ризикують постраждати через гіпотонії особливо серйозно: у них можливі запаморочення, втрата рівноваги, падіння і переломи. Люди з ішемічною хворобою серця часто стикаються через зниженого артеріального тиску з загрозою інфаркту.

  • Симптоми гіпотонії.
  • Шум у вухах.
  • Слабкість, швидке стомлення.
  • Головний біль.
  • Аритмія.

Швінгер рекомендує звертатися з даними симптомами до терапевта.