Зрозуміти, що з кишечником не все гаразд, можна за різними ознаками. Наприклад, зі здуття живота, газів, діареї, запорів, кишкового рефлюксу. Якщо ви під час перетравлення їжі відчуваєте дискомфорт, тобто кілька продуктів, яких вам краще уникати.

При розладі шлунка важливо стежити харчування. І ось від якої їжі вам краще при проблемах із кишечником відмовитися.

Чіпси. У них багато простих вуглеводів, а значить, вони швидко проходитимуть через травний тракт і викликатимуть газоутворення, здуття живота. Крім того, чіпси – це смажений продукт, а така їжа призводить до печії, пише Eat This, Not That!.

Жуйка без цукру. Вона шкодить кишечнику, оскільки багато видів жувальних гумок без цукру виготовляються із цукрових спиртів. Ці спирти повністю не засвоюються організмом, тому можуть сприяти появі розладу травлення. Подібні спирти також входять до складу льодяників без цукру, протеїнових батончиків тощо.

Цукерки. Наукові дослідження доводять, що доданий цукор може посилити запальні процеси у кишечнику. Це може призвести до порушення обміну речовин та порушення балансу корисних бактерій у кишечнику. Краще замініть солодкий десерт на фрукти.

Капуста. Цей овоч викликає розлад травлення. Серед симптомів цього стану виділяють спазми, гази, здуття живота. Пов’язано це з тим, що до складу хрестоцвітих овочів входить цукор рафінозу, що призводить до газоутворення.

Квасоля. Вона також містить рафінозу. Тому після її вживання ви можете зіткнутися із газоутворенням. А ще квасоля може викликати біль у животі та здуття живота. Через велику кількість клітковини цей продукт здатний посилити проблеми з кишечником.

Гострий соус. Через з’єднання капсаїцину ви можете зіткнутися зі спазмами шлунка та кислотним рефлюксом.