Дієтолог-ендокринолог Альбіна Комісарова перерахувала найнепотрібніші харчові ритуали, які насправді не працюють.

«Ми найчастіше харчуємось за правилами. Хтось робить це не спеціально, а хтось навмисно виконує ці правила, думаючи, що від цього стане здоровішим і худшим. Але не всі ці ритуали працюють», – зазначає експерт.

Наприклад, деякі люди їдять солодощі тільки на сніданок, вважаючи, що завдяки цьому вони не набиратимуть зайвої ваги від цукерок і тістечок. Лікар зазначає, що вирішальне значення має не те, у скільки ви з’їли цю цукерку, а ваш загальний добовий калораж. І наскільки збалансоване меню. Їсти солодощі можна й увечері, головне — грамотно вписати в раціон.

Те саме стосується відмови від групи продуктів на ніч. Часто під забороною молочка чи вуглеводи. Працює таке ж правило: якщо протягом дня ви не перебрали свій ліміт калорій, ви можете спокійно їсти на вечерю все, що завгодно.

Роздільне харчування за принципом «несумісності». Експерт каже, що це вигадка. І ви можете їсти разом навіть огірки із молоком. Дати реакцію непереносимості можуть лише особливості саме вашого організму. На всіх за промовчанням це правило не поширюється.

Сьогодні модно пити багато води. Деякі люди змушують себе робити це насильно. Якщо ви не хочете пити – значить, зараз вашому організму не потрібно стільки води. Припиніть його ґвалтувати!