Дезодоранти і антиперспіранти допомагають усунути наслідки потовиділення-неприємні запахи і надлишкову вологість. Але звідки ж беруться ці аромати?

Чому ми потіємо

Піт необхідний для нормального функціонування організму, незважаючи на те, що ми постійно намагаємося позбутися від нього. Основні функції потовиділення полягають в наступному:

  • Підтримувати терморегуляцію тіла;
  • Контролювати водно-сольовий баланс в організмі;
  • Виводити відпрацьовані і шкідливі речовини, токсини і шлаки;
  • Зволожувати шкіру, захищати її від пересихання.

Чому піт має запах

Коли в організмі немає ніяких порушень і людина дотримується правил особистої гігієни, то піт як правило не має різкого неприємного аромату. Звичайна справа – потовиділення, для вирішення самих різних проблем, про які ми сказали вище.

Найчастіше смердить виділення в пахвах, промежини, на руках і ногах. Люди маскують запахи антиперспірантами та іншими засобами. Однак це не боротьба з причиною, а приховування наслідків.

Зазвичай причиною неприємного запаху є бактерії. Вони посилено розмножуються в особливому середовищі. Йдеться про високу вологість на вулиці або в приміщенні, а також підвищеній температурі тіла. Розмноження шкідливих мікроорганізмів якраз і провокує той самий специфічний запах.

Як прибрати запах поту

В першу чергу необхідно дотримуватися гігієни на регулярній основі. Якщо це не допомагає і аромати зберігаються, то можна звернутися за допомогою до лікаря. Зазвичай починають шукати причину у дерматолога. При необхідності пацієнта відправляють до іншого фахівця (якщо мова йде про проблеми внутрішніх органів).

І тоді виявляється одна з причин, пов’язаних зі станом внутрішніх систем. До них зазвичай відносять порушений гормональний фон, менструальний цикл, порушення в роботі шлунково-кишкового тракту. У таких ситуаціях буде необхідна допомога ендокринолога, гінеколога, невропатолога або гастроентеролога.

Чи можна зрозуміти, до кого з лікарів слід звернутися, щоб не бігати поспіль від Кабінету до кабінету, від лікарні до лікарні? Так, потрібно звернути увагу на сам запах поту-він може відрізнятися.

Наприклад, при запаху ацетону або хлору мова як правило йде про проблеми печінки, аромат сечі від поту говорить про порушення з боку сечостатевої системи. Аромат оцту – про туберкульоз, солодкуватий відтінок – про цукровий діабет, а порушений обмін речовин супроводжується запахом мишей.

Такі аромати можна усунути, але не приховати дезодорантами. Для цього буде потрібно вирішувати основну проблему. Антиперспіранти не вбивають піт, а призводять до появи косметичного ефекту. Тому краще звернутися до лікаря, позбутися від основної причини запаху поту, пролікуватися і жити щасливо.