З приводу всього корисного і шкідливого для травлення існує чимало міфів. Біолог Сара Бауманн прокоментувала шість популярних тверджень з цього ряду. Думка експерта, чому вірити, а чому – ні, опублікував портал LifeLine.

Стрес може вразити шлунок. За словами Бауманн, це так, існує тісний зв’язок між психікою і «мозком живота». Характерний приклад такого зв’язку – нервова діарея, що виникає в обставинах психологічної напруги.

Кишечник потрібно очищати від шлаків. Цьому твердженню вірити не варто. Експерт пояснила: ідея того, що шлаки накопичуються в організмі і особливо в кишечнику, виходить з аюрведичної медицини. Наукового підтвердження дана точка зору не має.

Читайте також:  Через куріння у вас більше шансів втратити пам'ять у зрілому віці

Прийом антибіотиків завдає шкоди кишковій флорі. Це правда! За словами біолога, прийом антибіотиків в результаті бактеріальної інфекції змінює склад мікробів в кишковій флорі, і його відновлення займає набагато більше часу, ніж тривав прийом. Проте, не слід припиняти приймати антибіотики занадто рано або з власної ініціативи – це збільшує ризик розвитку резистентності.

Банани корисні для травлення. Насправді залежно від ступеня зрілості банани можуть полегшувати як діарею, так і запор: зелені незрілі плоди згущують стілець, дуже зрілі і стиглі дають ефект послаблення.

Після їжі потрібно відпочивати. Ні, рухатися! З приводу того, що потрібно робити після їжі, існує багато тверджень, причому суперечливих. Біолог констатує, що і коротка перерва на відпочинок, і піша прогулянка сприяють підтримці здорового травлення. У свою чергу інтенсивні заняття спортом після їжі протипоказані.

Читайте також:  Чим шкідлива та корисна для здоров'я шаурма

Потрібно вживати більше клітковини. Так, зазвичай клітковина рекомендується для регулярного вживання. Але якщо є схильність до проблем з травленням або наявний синдром роздратованого кишечника, клітковина здатна лише нашкодити.

Джерело: МедікФорум