Як показали дослідження, організму потрібно близько 15 років, щоб привести в порядок всі системи, порушені через вживання тютюну.

Під час конгресу американської асоціації серця був представлений доповідь групи медиків з Університету Вандербільта, які розповіли про відновлення організму після відмови від куріння. Фахівці вважають, що кинути палити необхідно до 45 років, так як серцево-судинній системі потрібно близько 15 років, щоб відновитися.

Медики повідомили, що дослідження показали суттєві зміни в організмі вже після п’яти років без куріння. Наприклад, ризики хвороб серця знижуються на 38%, але все ж залишаються вище норми ще протягом десяти років.

У дослідженні брали участь дев’ять тисяч осіб, у віці до 30 років. Вчені 16 років спостерігали за станом їх здоров’я. З’ясувалося, що куріння істотно підвищує ризик розвитку хвороб серця, судин і дихальної системи.

Причому, відмова від тютюну в короткостроковій перспективі чинить серйозний вплив на зниження ризиків, але з часом відновлення сповільнюється. Тому наслідки від куріння можуть наступати через десятиліття після того, як людина кинула цю звичку.

Як з’ясували медики, через 16 років без паління у колишніх курців все ще підвищені ризики з боку серцево-судинної і дихальної систем. Тому вони порадили всім курцям якомога швидше розлучитися з цією згубною звичкою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛЕГКІ СПОСОБИ КИНУТИ КУРИТИ

5 ПРИЧИН, ЩОБ КИНУТИ КУРИТИ