В нашій статті ви дізнаєтесь, що добре впливає на серце.

1. Правильний раціон. Серце любить вітаміни групи В, які покращують жировий обмін. Їх багато в зернових, м’ясі і субпродуктах. А також вітаміни С (цитрусові, ягоди) і Р (помідори, гречка, капуста), які зміцнюють судини. Крім того, серцю постійно потрібен йод – якого багато в морепродуктах.

2. Рух. Серцевий м’яз зміцнюють регулярні заняття спортом. Наприклад, біг, плавання, йога, а також піші прогулянки на свіжому повітрі.

3. Стабільність. Насамперед в емоціях – від стресів серце зношується вдвічі швидше. Важливо не засмучуватися через дрібниці і вчитися «робити з лимона лимонад».

4. Здоровий сон і відпочинок. Хронічна втома і постійне недосипання шкодить серцево-судинній системі. Тому намагайся спати не менше 8 годин на добу, дотримуватися режиму харчування (не пропускати обід на користь роботи, яка накопичилася) і відпочивати мінімум 1,5 години після трудового дня перед тим, як приступити до домашніх справ.

5. Сніданок. За словами експертів, люди, які не звикли снідати, значно більше схильні до ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Відмова від сніданку змінює обмін речовин – і організм починає запасати жир. Як правило, організм схильний добирати недоотримані вранці калорії, притому з надлишком, за рахунок шкідливої калорійної і жирної їжі.
Експерти рекомендують не відмовлятися від сніданку. І обов’язково з’їдати вранці грейпфрут – він допомагає знизити рівень «поганого» холестерину в крові.

Що шкодить серцю

Зайва вага. Створює додаткове навантаження на серце. Інфаркт у повних людей трапляється в 4 рази частіше, незалежно від віку.

Куріння. Викурена сигарета звужує артерії, підвищує число серцевих скорочень і спалює вітамін С. Крім того, нікотин сприяє утворенню тромбів.

Алкоголь. Викликає різке розширення, а потім звуження судин, що зношує серце.

Їжа з холестерином. Як правило, це напівфабрикати, фастфуд і жирні продукти тваринного походження. Надлишок холестерину відкладається в судинах, перешкоджаючи нормальному току крові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗМІЦНИТИ СЕРЦЕ?

ЯКУ МУЗИКУ ЛЮБИТЬ СЕРЦЕ

ДОТРИМАННЯ ПРОСТИХ ПРАВИЛ ЗБЕРЕЖЕ СЕРЦЕ ЗДОРОВИМ