Біль у суглобах часто виникає через неправильне напруження, наприклад, під час занять спортом або довгого сидіння. Іноді тіло стає скутим, суглоби болять, і раптово ви відчуваєте себе старим. Хороші новини: у багатьох випадках ви можете самі багато чого зробити проти болю в суглобах.

Це допомагає почати з типових причин болю в суглобах, які також відомі як артралгія.

“Класичними причинами болю в суглобах є перевантаження і ожиріння”, – говорить лікар Торстен Пфітцер (Німеччина).

Зверніть увагу на масу тіла і дієту

Якщо ви не можете це компенсувати, неправильне навантаження з часом може навіть пошкодити хрящ в структурах суглоба, що призведе до остеоартриту.

“Це може статися у відносно молодому віці”, – говорить Пфітцер. Відповідні вправи і вага тіла відіграють важливу роль у запобіганні болю в суглобах і їх зносу.

Дієта також впливає на суглоби.

“Протягом багатьох років обговорюється, чи мають, наприклад, цукор, коров’яче молоко та біле борошно запальний ефект”, – говорить Пфітцер.

Наприклад, вони підозрюються в розвитку ревматичних захворювань.

Ревматичні захворювання викликають болі в суглобах

Ревматизм – аутоімунне захворювання. Організм атакує власні тканини. Це призводить до дуже різних симптомів, наприклад, болю в суглобах в спокої і ночами, набряків в суглобах і часто до загального нездужання з виснаженням, лихоманкою і нічним потовиділенням.

Зверніться до лікаря, якщо симптоми не зникнуть

Якщо ви підозрюєте, що біль у суглобах може бути викликана ревматичним захворюванням, вам обов’язково варто звернутися до лікаря. Також слід уточнити, якщо суглоби почервоніли і опухли або симптоми не зникнуть. При гострому запаленні суглобів, коли суглоб почервонів і опух, зазвичай допомагає розслабитися і прикладати холодні компреси. Також можуть бути корисні легкі, спокійні рухи.

Тренуйте тіло збалансованим чином

Суглоби, які зазвичай рано реагують на неправильну навантаження, – це гомілковостоп, коліно, стегно і плече, а в деяких випадках і лікті. У будь-якому випадку важливо збалансовано тренувати всі ділянки тіла, щоб уникнути неправильного стресу. Це також включає вправи на розтяжку і спостереження за фасцією.

“Ви також повинні думати про скронево-нижньощелепні суглоби”, – говорить Пфітцер. “Вони часто нехтують, і вони мають великий вплив на все тіло”.