Їсти багато свіжих овочів

Здавалося б, вже тут-то ніякого підступу бути не може: всі чули про користь і необхідність для здоров’я свіжих овочів. А ось про що ми не чули, так це про те, що сира клітковина не допоможе, а зашкодить нашій травній системі: запори, роздратування кишечника, здуття живота — це лише невелика частина тих неприємностей, з якими можуть зіткнутися любителі сирих овочів. А ще — багато вітамінів і мікроелементів, якими багаті овочі, набагато краще засвоюються в обробленому вигляді. Так що не відмовляйтеся від відварених овочів, приготованих на пару і навіть запечених!

Читайте також:  Їсти чи не їсти: про важливість сніданку для довголіття з'ясували вчені

Відмовитися від солодкого

Думаєте, варто вам повністю виключити цукор, як ваш організм негайно стане енергійніше, бадьоріше і здоровіше? На жаль, ефект, швидше за все, буде прямо протилежним. Вчені все більше схиляються до висновку, що негативний ефект, який цукор надає на здоров’я судин, серця та ендокринної системи, пов’язаний в першу чергу з кількістю цього продукту: якщо ми з’їдаємо більше, ніж у підсумку витрачаємо, наше здоров’я страждає. Але якщо дотримуватися баланс, цукор з ворога стане тим, чим і повинен бути: самим підходящим джерелом енергії для всього тіла і в першу чергу — для нашого мозку. Так що від шоколадки або тістечка точно не варто відмовлятися!

Читайте також:  Медики назвали способи виведення токсинів з організму курців

Перейти на рослинне молоко

Якщо тільки у вас немає непереносимості лактози, вам ні в якому разі не варто замінювати звичні молочні продукти рослинними. По‑перше, таким чином ви позбавите себе корисних молочних жирів і, звичайно, кальцію — що неодмінно позначиться на здоров’ї серцево-судинної системи і міцності кісток. А, по‑друге, у багатьох видах рослинного молока (наприклад, в соєвому) міститься дуже багато фітоестрогенів — свого роду рослинних «гормонів», які можуть спровокувати розвиток небезпечних пухлин.

Продовження на наступній сторінці: 1 2
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News