Як швидко позбавитися від укусів комах, і як від них захиститися? Докладніше читайте в нашій статті.

По суті

Укуси комах не так нешкідливі, як здається на перший погляд. Вони можуть стати причиною виникнення, як місцевих запальних процесів, так і важких токсичних реакцій. Наприклад, при ідіосинкразії (підвищена чутливість до бджолиної отрути) навіть один укус може привести до важкої алергічної реакції, при якій відзначається підвищення температури, кропив’янка, блювання, набряк Квінке, різке зниження артеріального тиску і болі в області серця, суглобах і в попереку.

У наших широтах особливо небезпечні укуси оси-шершня, гедзя, джмеля і медоносної бджоли. І якщо ви стали «жертвою» комах, то вам можуть знадобитися деякі медикаменти для полегшення несприятливих наслідків.

Ранозагоювальні та антисептичні засоби

Якщо після укусу утворилася рана, то необхідно обробити місце укусу зовнішніми антисептичними засобами (випускаються у формі аерозолів, гелів, мазей). Така процедура запобіжить поширенню бактерій, зокрема стафілококів і стрептококів. Ранозагоювальні засоби (наприклад, препарати на основі пантенола) прискорюють процеси регенерації після укусу.

Читайте також:  Що таке фільтр для води: переваги використання
Протизапальні та болезаспокійливі та антигістамінні засоби

Як вже згадувалося вище, укус комахи може спричинити за собою запальний процес, а також розвиток алергічної реакції. Тому «арсенал» коштів від укусів комах повинен включати в себе протизапальні, болезаспокійливі і у випадку розвитку алергії – антигістамінні засоби.

Для зняття запалень підійдуть нестероїдні протизапальні препарати з місцевим дією, наприклад мазі, креми або гелі. Що стосується протизапальних засобів на основі глюкокортикоїдів, то це, як правило, такі препарати відпускаються тільки за рецептом лікаря.

В якості болезаспокійливих засобів використовують місцеві препарати на основі ненаркотичних анальгетиків. Ряд болезаспокійливих засобів також володіють і протисвербіжну дію, що дуже важливо при наявності подразнень шкірних покривів.

Застосування антигістамінних засобів виправдане у випадку наявність алергії на укус комахи. Тому, якщо ви маєте схильність до алергії, то потрібно якомога швидше прийняти ці препарати всередину. Також існують і місцеві антигістамінні засоби (мазі, гелі), які слід наносити на зону ураження, особливо в найбільш чутливих місцях (шия, обличчя).

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати
Як запобігти укусу?

Безумовно, будь-яку проблему, найкраще запобігти, ніж боротися з її наслідками. Для того щоб не стати «здобиччю» комах, можна скористатися спеціальними відлякує засобами – репелентами. Найчастіше репеленти виготовляються на основі Діетилтолуамід (ДЕТА) – речовини, яка дратує антени комах. Як тільки комаха учує запах ДЕТА, то воно намагається відлетіти якнайдалі від джерела репеленту. Ефективні всього наносити такі кошти на тіло, так перебивається запах поту, який приваблює комах. Однак не всі репеленти можна наносити на тіло. Тому уважно читайте інструкцію перед застосуванням!

Також існують засоби на основі ефірних масел евкаліпта, лимона, котячої м’яти та інших рослин. Однак дія натуральних репелентів нетривало (всього близько години), а в деяких випадках вони зовсім виявляються неефективними.

Читайте також:  Вплив телемедицини на доступність медичних послуг у віддалених регіонах

Запропоновані сьогодні репеленти випускаються в різних формах. Це можуть бути аерозолі для розпилення в приміщенні, креми, мазі, а також репеленти-олівці. Самими зручними у використанні є аерозолі, однак діють вони відносно недовго (2-5 годин) через низьку концентрації активно-діючих речовин. Чи не розпирскуватися аерозоль на обличчя і пошкоджені ділянки тіла!

Репеленти у вигляді молочка можна наносити на великі ділянки тіла. Молочко добре вбирається і не залишає після себе липкою плівки. Тривалість дії такого репеленту, зазвичай, триває 3-5 годин.

Найтриваліший час дії у кремів і мазей – близько 10 годин. Крім того, репеленти в такій формі менш токсичні, крім того, серед них існують спеціальна продукція для дітей, в якій знижений вміст діючих компонентів.

І наостанок: засоби від укусів комах завжди купуйте в аптеках. Так ви придбаєте сертифікований товар, який пройшов дерматологічний контроль.