Корейські вчені з Католицького Університету встановили: дієта йо-йо удвічі збільшує ризик ранньої смерті, що виникає у зв’язку з серцевими нападами або інсультом. За словами фахівців, дотримання такої дієти підвищує показники рівня цукру в крові і кров’яного тиску.

Про дієту йо-йо говорять, коли спроби схуднення дають зниження ваги, а слідом – його набір. Звичайне такі коливання ваги спостерігаються, коли люди рішуче скидають вагу за короткий час, наприклад, перед відпусткою або якимось заходом. Як виявилося, схуднення з короткостроковим ефектом вкрай несприятливо діє на організм.

Дослідники взяли до уваги дані 6 748 773 осіб. Всі вони до початку експерименту були повністю здорові, не мали проблем з серцем. Протягом 7 років добровольцям регулярно вимірювали тиск, а також вміст в крові холестерину і цукру в крові. До кінця дослідження померли 54 785 учасників, крім того, 22 498 осіб пережили інсульт, а ще 21 452 осіб – інфаркт.

Фахівцям вдалося виявити кореляцію між коливаннями ваги і поганим здоров’ям людей. Найбільше в цьому плані ризикували люди, чиї показники кров’яного тиску, холестерину і цукру часто коливалися протягом 4 років – їх ризик передчасної смерті виявився підвищеним на цілих 127%. Настільки високу ймовірність ранньої смертності вчені пов’язали зі схильністю людей з вагою, яка постійно коливається серцево-судинних захворювань і діабету другого типу.