Регулярний сніданок може зменшити ризик багатьох захворювань. Крім того, як з’ясували вчені, сніданок та продукти, які вживають люди під час ранкового прийому їжі, здатні впливати на когнітивні функції мозку.

Так, огляд досліджень показав, що здорові дорослі демонстрували покращення пам’яті (особливо відстроченого відтворення спогадів), якщо регулярно снідали. Також у людей з порушеною глюкорегуляцією виявили можливий позитивний вплив сніданку на когнітивні функції, особливо якщо вони їли продукти з низьким рівнем глюкози.

За словами дієтолога Емі Гудсон, однією з найгірших звичок під час сніданку, що старить мозок, є вживання занадто великої кількості насичених жирів та доданого цукру, пише Eat This Not That. Фахівець радить слідувати MIND-дієті.

“Це здорова для мозку дієта”, – пояснює Гудсон. Тип харчування являє собою суміш середземноморської та DASH-дієти, яка була розроблена для зниження високого артеріального тиску за рахунок зменшення натрію та кількісного збільшення калію, кальцію та магнію в раціоні. За словами Гудсон, продукти, що входять до такого раціону, можуть захистити мозок від вікових змін.

Основні принципи дієти MIND – уникати оброблених харчових продуктів та червоного м’яса, є багато овочів (насамперед листової зелені), фруктів, бобових, цільнозернових продуктів та риби. Також допускається м’ясо птиці.

“Мета полягає в тому, щоб вживати менше продуктів із насиченими жирами та з додаванням цукру, – пояснює дієтолог. – Під час сніданку це означає відмову від бекону, бутербродів з високим вмістом жиру”. Також Гудсон рекомендує відмовитися від круасанів та іншої солодкої випічки на сніданок. Хорошим варіантом, на думку експерта, буде вівсянка з високим вмістом клітковини та ягодами, омлет з овочами та нежирним сиром, горіхи з цільнозерновими пластівцями.