Причини безпліддя, які вас здивують, перш за все, відносяться до психологічної площини, і лише як наслідок – до гінекології.

Безплідною вважається пара, в якій у жінки дітородного віку не настає вагітність протягом року регулярного і відкритого статевого життя (без застосування контрацептивів). Як показує статистика ВООЗ, жіночий і чоловічий фактор приблизно в однаковій мірі є причиною безпліддя. У 15% випадків порушення з боку репродуктивної системи є у обох подружжя.

Поширені причини жіночого безпліддя добре відомі. До них відносяться проблеми з овуляцією, гормональні порушення, порушення функції яєчників, прохідності і функції маткових труб, аномалії в будові матки. Багато причин безпліддя пов’язані із запальними захворюваннями статевої сфери і викликані інфекціями, що передаються статевим шляхом.

Але буває і так, що явних проблем зі здоров’ям у чоловіка і жінки немає, а бажана вагітність не настає. Існують такі причини безпліддя, які вас здивують.

Витоки багатьох випадків проблем із зачаттям варто шукати не в області гінекології, а в психологічній площині, вважають фахівці. Адже не секрет, що образ мислення впливає на фізіологічні процеси в організмі. Ще однією причиною незрозумілого безпліддя є хронічне захворювання, яке може розпізнати і вилікувати тільки досвідчений фахівець.

Якщо у вас ніяк не виходить зачати малюка, задумайтеся: чи не заважає вам одна з перерахованих нижче обставин.

Читайте також:  Станозолол для начинающих и опытных спортсменов
Негативна установка

Підсвідомість грає важливу роль в реалізації наших бажань. Ми можемо мріяти про одне, але розраховувати на інше. Якщо вас турбують думки на кшталт «боюся, що не вийде», «спроби безглузді» – це негативні установки, які заважають досягти мети. Хороший спосіб змінити підсвідомість – читання форумів, де спілкуються матусі, які раніше не могли завагітніти «з невідомої причини». Вам потрібно знайти упевненість, що і у вас вийде стати мамою.

Якщо ви не можете впоратися зі своєю підсвідомістю самостійно, зверніться до психолога або психотерапевта.

«Блокіратори» нового життя

Причиною загибелі ембріона можуть бути мікротромби в крові жінки. Вони не дозволяють зародку отримувати харчування, і він гине. Крім того, жіночий організм може виробляти клітини-кілери проти ембріона. Щоб перевірити ці версії, потрібно здати аналіз на згортання крові і на NK-клітини.

В організмі чоловіка можуть вироблятися антиспермальні антитіла, що перешкоджає зачаттю. Чи так це – покаже МАR-тест.

Сидячий спосіб життя

Малорухливий спосіб життя порушує кровообіг в малому тазу. Вагітність може обірватися на самих ранніх термінах через нестачу кисню і поживних речовин.

У чоловіків труднощі із зачаттям можуть бути наслідком погіршення якості сперматозоїдів через сидячий спосіб життя.

Читайте також:  Ботокс волосся плюси й мінуси
Скривджений жіночий початок

Якщо жінка боїться бути жінкою, то підсвідомо включається програма, що перешкоджає зачаттю і виношуванню.
Часто у безплідних жінок є образа на свою матір, або вони сприймають образу своєї матері на чоловіків як свою. Потрібно проаналізувати свої думки і почуття, пробачити своїх батьків і дозволити собі стати жінкою. Ймовірно, знадобиться допомога психолога.

Приховане самознищення

Злоба, образа, зневіра та інші негативні емоції руйнують людину зсередини. З точки зору психосоматики, це призводить до порушень в роботі організму і неможливості розмножуватися.

Надлишок гормонів стресу

Надлишок гормонів стресу (адреналін, норадреналін, кортизол) сприяє зниженню рівня гормону прогестерону в жіночому організмі. Цей гормон необхідний для успішної імплантації ембріона.

В свою чергу, гормони стресу у чоловіків впливають на тестостерон, без якого сперматозоїди не можуть бути здатними до запліднення яйцеклітини.

Крім того, надлишок гормонів стресу може привести до загибелі ембріона на ранніх стадіях.

Неправильне харчування

Харчування дає енергію і здоров’я. Якщо обмін речовин порушений через неправильне харчування, у організму не вистачає сил, щоб дати нове життя. Вдобавок, для нормальної роботи репродуктивної системи потрібні вітаміни Е, С і групи В, які ми отримуємо з харчуванням.

Читайте також:  Влияние стресса на репродуктивное здоровье и способы управления им

В раціоні чоловіків також повинен бути цинк.

Помилки батьків

До причин безпліддя, які вас здивують, відносяться помилки батьків. Недолік батьківської любові, їхні помилки по відношенню до своїх дітей приводять до того, що людина все життя злитися на батьків. Підсвідомо вона забороняє собі розмножуватися, щоб діти не були схожі «на таких поганих людей, як батьки».

Крім того, помилки і негативні емоції наших предків стають причиною їх фізичних розладів, які передаються у спадок і можуть перешкоджати зачаттю і виношуванню. Щоб знизити негативний вплив цих факторів, потрібно пробачити своїх батьків, піклуватися про них.

Недолікована інфекція

Хламідіоз – найпоширеніша причина безпліддя. Її підступність у тому, що вона проявляє яскраві симптоми тільки на початку захворювання. І якщо вчасно не відреагувати на інфекцію, вона заглиблюється в організм, провокуючи непрохідність маткових труб, ендометрит, хронічний простатит. Оскільки хламідія – внутрішньоклітинний паразит, для точної її діагностики потрібні не тільки аналіз крові або мазок, а й аналіз зразка ураженого органу.

Запальний процес в матці може бути спровокований будь-якою патогенною бактерією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СПРОСТОВАНІ МІФИ ПРО НАСТАННЯ ВАГІТНОСТІ

10 ПОРАД ДЛЯ УСПІШНОГО ЗАЧАТТЯ

ОВУЛЯЦІЯ: ЯК ЇЇ РОЗРАХУВАТИ