ГоловнаНовини Здоров'яВчені відповіли, яка реальна небезпека сидячого життя

Вчені відповіли, яка реальна небезпека сидячого життя

Раніше багаторазово стверджувалося, що сидячий спосіб життя небезпечний для здоров’я людини, його навіть називали фактором ризику ранньої смертності. Нове дослідження, проведене в Канаді, привело вчених до висновку про те, що сидячий спосіб життя насправді пов’язаний з різними ризиками для людей, – це у великій мірі визначається станом загального здоров’я.

Сидячий спосіб життя

Автори проекту, співробітники Університету Дальхауз в Новій Шотландії, уклали, що сидячий спосіб життя може виявитися фактором передчасної смерті для певної категорії людей. В цю групу, на думку вчених, входять люди середнього віку, а також літні люди, в анамнезі яких уже є багато проблем зі здоров’ям. Цю категорію осіб фахівці назвали «крихкими».

Читайте також:  Що відбувається зі здоров'ям людини, коли вона матюкається або чує погані слова

На відміну від них, активні люди, які багато рухаються не страждають від тривалого сидячого положення, висловилися фахівці. «Люди, які набрали найменше значення в індексі «крихкості», не мали вираженого ризику передчасної смерті через сидячий спосіб життя», – повідомили вони про отриманих у дослідженні даних в Canadian Medical Association Journal.

Дослідники аналізували дані, отримані під час десятирічних спостережень за здоров’ям понад 3 тисяч осіб віком від 50 років і старше на території США.

Вони встановили, що практично будь-яка рухова активність знижує показники «крихкості» організму і зменшує ступінь шкідливого впливу від тривалого сидячого проведення часу. Вчені заявили, що навіть підйом на ноги і пересування може бути корисним для «крихких» людей.

Читайте також:  Нутриціолог розповіла, кому не можна їсти смородину

Джерело: MedikForum

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News