Раніше багаторазово стверджувалося, що сидячий спосіб життя небезпечний для здоров’я людини, його навіть називали фактором ризику ранньої смертності. Нове дослідження, проведене в Канаді, привело вчених до висновку про те, що сидячий спосіб життя насправді пов’язаний з різними ризиками для людей, – це у великій мірі визначається станом загального здоров’я.

Автори проекту, співробітники Університету Дальхауз в Новій Шотландії, уклали, що сидячий спосіб життя може виявитися фактором передчасної смерті для певної категорії людей. В цю групу, на думку вчених, входять люди середнього віку, а також літні люди, в анамнезі яких уже є багато проблем зі здоров’ям. Цю категорію осіб фахівці назвали «крихкими».

Читайте також:  Ось чому небезпечно спати після їжі

На відміну від них, активні люди, які багато рухаються не страждають від тривалого сидячого положення, висловилися фахівці. «Люди, які набрали найменше значення в індексі «крихкості», не мали вираженого ризику передчасної смерті через сидячий спосіб життя», – повідомили вони про отриманих у дослідженні даних в Canadian Medical Association Journal.

Дослідники аналізували дані, отримані під час десятирічних спостережень за здоров’ям понад 3 тисяч осіб віком від 50 років і старше на території США.

Вони встановили, що практично будь-яка рухова активність знижує показники «крихкості» організму і зменшує ступінь шкідливого впливу від тривалого сидячого проведення часу. Вчені заявили, що навіть підйом на ноги і пересування може бути корисним для «крихких» людей.

Читайте також:  Яйця містять триптофан, який допомагає витримати стрес

Джерело: MedikForum