Дуже багато людей сьогодні можуть відчути нудьгу і смуток – причиною цьому сам день, понеділок 19 січня. Виявляється, в поточному році він є найсумнішим з усіх 365 днів.
[ads1]
 

Британський вчений Кліфф Арнелл з університету Кардіфа підрахував, що третій понеділок січня виявляється самим нестерпним днем для середньостатистичного європейського городянина. Таким чином, в 2015 році звання «самого сумного» удостоївся сьогоднішній понеділок. Вчений назвав його Blue Monday.
 
Виробляючи свої обчислення, Арнелл врахував шість чинників – це погода, фінансові борги, показник часу після свят, низька мотивація, час з моменту новорічних обіцянок і відчуття необхідності щось змінити після канікул. Всі ці змінні містяться в складній формулі, яку вивів фахівець. Крім того, Арнелл зміг визначити і найщасливіший день у році. Цим днем у 2015 році стане п’ятниця в період літнього сонцестояння – 19 червня.
 
Тема зимової депресії давно хвилює вчених. Вони досить скептично відгукуються про формулу Арнелла, проте визнають: викладки британця дійсно спираються на якісь психологічні механізми, які здатні заразити людину нудьгою саме зараз. За словами фахівців, після тривалих свят у людей часто виникає пригнічений настрій. Це відбувається в силу того, що святковий радісний настрій є досить «енергоємною» емоцією, яка може емоційно виснажити людину.

Читайте також:  3 смачні та корисні напої, які допомагають спалювати жир

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВЧЕНІ НАЗВАЛИ НАЙКОРИСНІШИЙ ОВОЧ НА КОЖЕН ДЕНЬ

ВЧЕНІ ДОВЕЛИ, ЩО ЛЮДИ СХИЛЬНІ ВМИРАТИ В ДНІ НАРОДЖЕННЯ

7 ЗВИЧОК ДЛЯ ЗДОРОВ’Я НА КОЖЕН ДЕНЬ