Якщо не лікувати жирову хворобу печінки, вона може призвести до печінкової недостатності та навіть смерті.

Коли справа доходить до захворювань, чим раніше ви помітите симптоми, тим швидше ви зможете звернутися за відповідною підтримкою та лікуванням.

Жирова хвороба печінки – одне з таких захворювань, рання діагностика якого може врятувати життя. Як випливає з назви, це захворювання спричинене накопиченням жиру в печінці. Згодом це може призвести до незворотного пошкодження печінки, залишивши її рубцевою, комкуватою та зморщеною.

Зрештою жирова хвороба печінки може прогресувати до печінкової недостатності, а також раку.

Однак на ранніх стадіях воно зазвичай не викликає симптомів.

Жирова хвороба печінки, також відома як стеатоз печінки, на ранніх стадіях часто не викликає помітних симптомів. Зазвичай це можна знайти під час планових медичних оглядів чи тестів інші проблеми зі здоров’ям. Однак є деякі ознаки та симптоми, які можуть служити сигналом тривоги та спонукати до подальшого обстеження з боку медичного працівника», – каже лікар-гепатолог Алла Южнова.

Читайте також:  Регулярне пиття кефіру та ряжанки допомагає не захворіти на діабет

За словами лікаря, до них належать:

 • Втома
 • Дискомфорт у животі
 • Нез’ясовна втрата ваги
 • Збільшена печінка.

«Важливо відзначити, що ці ознаки та симптоми не є специфічними для жирової хвороби печінки та можуть бути пов’язані і з іншими станами здоров’я. Якщо ви відчуваєте якісь із цих симптомів або у вас є фактори ризику жирової хвороби печінки (наприклад, ожиріння, діабет 2 типу або надмірне вживання алкоголю), важливо проконсультуватися з лікарем для ретельного обстеження».

Діагноз зазвичай включає поєднання історії хвороби, фізичного огляду, аналізів крові та візуалізуючих досліджень, таких як УЗД або комп’ютерна томографія, для оцінки стану печінки та виключення інших потенційних причин проблем з печінкою.

Читайте також:  Експерт розповів чому холодильник може бути бруднішим за сидіння унітазу

Якщо жирова хвороба печінки прогресує до однієї з пізніших стадій, наприклад до цирозу печінки, у вас можуть виникнути інші ознаки.

Жирова хвороба печінки може прогресувати до більш занедбаних і потенційно серйозних форм, якщо її не лікувати належним чином. Пізніші стадії захворювання, такі як неалкогольний стеатогепатит (НАСГ) та цироз печінки, можуть проявлятися більш помітними та тяжкими симптомами.

До них відносяться:

 • Постійний біль у животі, що посилюється.
 • Жовтяниця
 • Асцит (здуття живота та дискомфорт)
 • Легкі синці та кровотечі
 • Плутанина та психічні зміни
 • Втома та слабкість
 • Свербляча шкіра
 • Судинні зірочки та зміни шкіри
 • Шлунково-кишкова кровотеча, що викликає чорний, дьогтеподібний стілець або блювоту з кров’ю.
Читайте також:  Американські лікарі дали поради людям похилого віку для запобігання падінням

Якщо у вас виникли якісь симптоми жирової хвороби печінки, вам слід звернутися до свого лікаря.

«Важливо пам’ятати, що не у всіх людей із жировою хворобою печінки прогресує ця пізня стадія, і багато людей з цим захворюванням можуть впоратися і навіть звернути її назад за допомогою змін способу життя, таких як втрата ваги, покращення дієти та скорочення споживання алкоголю. споживання».

Регулярний медичний моніторинг та раннє втручання мають вирішальне значення для управління цим захворюванням та запобігання його прогресу у більш важкі форми.