Чому вільні ваги (гантелі і штанга) краще тренажерів, і чому виконання вправ у силовому тренажері менш ефективне для росту м’язів у новачків.

Чи потрібні заняття на тренажерах?

Часто при виборі залу рекомендують дивитися на марку спортивних тренажерів – мовляв, обладнання Technogym говорить про високий рівень спортклубу. Але при цьому порадники забувають про те, що для накачування м’язів зовсім не потрібні витончені силові машини.

Безперечно, в тренажері можна повторити техніку вправи. Але ключове слово – «повторити». Якщо ви не вмієте робити якусь базову вправу правильно, то шанс того, що ви технічно точно виконуєте його варіацію в тренажері дорівнює нулю.

Чи потрібна штанга в спортзалі?

Якщо в тренажерному залі відсутня стійка для штанги, лава для жиму лежачи і набір вільних вагів (млинців для штанги, розбірних або цільних гантелей) – розвертайтеся і йдіть, навіть якщо все інше обладнання виблискує новизною.

Спортивні зали, не мають вільних ваг, призначені скоріше для реабілітаційної фізкультури або для тренувань людей похилого віку. Але вони безумовно не створені для ефективного набору м’язів, і будуть повністю марні новачкам.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги
Тренажер для м’язів ніг

На жаль, навіть якщо в спортзалі є штанга і стійка для присідань, більшість уникає виконання цих присідань, замінюючи їх на вправи в тренажерах для м’язів ніг і сідниць, вважаючи такі тренажери більш ефективними і «зручними».

Але правда полягає в тому, що правильні присідання й станова тяга найкраще задіюють в роботу сідничні м’язи, чого не скажеш про тренажери для зворотного жиму ногами лежачи – в таких тренажерах працює все, крім сідничних м’язів.

Тренажери для м’язів спини

Інша поширена помилка – тяга перекладини до грудей або за голову в так званому «спіном тренажері». Намагаючись повторити відразу дві вправи – тягу до пояса і підтягування – що тренується в підсумку використовує швидше м’язи рук, а не спини.

Плюс, навіть якщо на самій машині чітко і однозначно написано, що не можна вигинати спину і не рекомендується опускати поперечину за голову, люди вважають, що вони або їх тренер розумнішим виробника, і виконують вправу так, як їм того хочеться.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги
Домашні тренажери

Цікаво, але багато хто дійсно вірять в рекламу тренажерів для дому, і в те, що одна машина дозволить прокачати всі м’язи тіла всього за 15 хвилин. Деякі йдуть ще далі, і намагаються знайти креслення і поради, як зробити такий тренажер своїми руками.

Очевидно, що навіть якщо у вас немає можливості відвідувати тренажерний зал, то витрачати тисячі гривень на незрозумілу машину – дурість. По суті, навіть розбірні гантелі і лава для жиму лежачи виявляться в рази ефективнішими, ніж такий диво-тренажер.

Кому ж підходять тренажери?

Використовуйте тренажери тільки тоді, коли ви вже навчилися виконувати базові вправи і здатні зрозуміти, яку з цих вправ копіює тренажер, але вам хочеться, приміром, зробити пампинг або підвищити рівень безпеки при роботі з вагою.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги

Якщо ж тренажер не повторює ні одну з базових вправ, користуйтеся ним тільки в тому випадку, якщо ви тренуєтеся дійсно давно, і досягли суттєвих результатів. Пам’ятайте, що новачкам просто не потрібні ізолюючі вправи.

Чому ж всі рекомендують тренажери?

Незважаючи на те, що виробництво спортивного обладнання – прибуткова індустрія, досить складно продати звичайну штангу і набір ваг за суттєву суму. Чого не скажеш про черговий супер-тренажер, який заміняє всі минулі тренажери.

Формуючи в головах тих, хто тренується міф про те, що в спортивному залі має бути три десятки нових тренажерів на прес, виробники обладнання змушують власників залів постійно оновлювати ці машини. За що, у підсумку, платить той, хто тренується.

Спочатку придумані для відновної терапії, спортивні тренажери не повинні використовуватися працюючими на збільшення м’язової маси новачками, що не представляють, яку з базових вправ копіює конкретний тренажер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЙНЕПОТРІБНІШІ ВПРАВИ В СПОРТІ

ПРИСІДАННЯ ЗІ ШТАНГОЮ

ЯК ТРЕНУВАТИСЯ ВДОМА?