Цукри, які містяться в грудному молоці можуть знищувати супербактерії, як показало нове дослідження. Вчені сподіваються з їх допомогою повторювати вплив антибіотиків і боротися з хворобами, які мають лікарську резистентність.

Материнське молоко містить натуральні антибіотики, які можна використовувати у боротьбі з резистентними до ліків хворобами. Грудне молоко вже давно відомо спеціальним коктейлем інгредієнтів, що допомагають малюкам боротися з інфекціями. Дослідники раніше фокусувалися на тому, як певні білки в грудному молоці борються з бактеріями. Зараз виявилося, що антибактеріальний ефект мають і цукри, які містяться в грудному молоці. Тепер вчені хочуть провести додаткові дослідження, що підтверджують протимікробні властивості грудного молока, які можна використовувати у створенні нових антибіотиків.

Читайте також:  Як допоможе здоров'ю відмова від алкоголю у січні

У всьому світі резистентні до антибіотиків бактерії інфікують і вбивають сотні тисяч людей щороку, тому пошук нових ліків є найважливішим пріоритетом. Вчені з Vanderbilt University в США стверджують, що однією з переваг ліків з грудного молока є їх повна безпека для здоров’я пацієнтів. Подібні антибіотики будуть нетоксичними на відміну від більшості нині застосовуються антибіотиків.

Дослідники шукали різні методи битви з інфекційними бактеріями, для чого звернулися до однієї спеціальної бактерії під назвою стрептокок групи В. Зверталась увага на те, що поширений носій цієї бактерії (вагітні жінки) виробляє компоненти, які послаблюють або вбивають стрептококи, є провідною причиною інфекцій новонароджених.

Читайте також:  Чотири прості способи позбутися жиру на животі

Цукри в грудному молоці раніше залучали слабку увагу. Тестуючи різні зразки грудного молока, вчені прийшли до висновку, що певні компоненти цукру олігосахариди, що мають різний рівень ефективності, борються з різними бактеріями. Деякі з них прямо знищують бактерії. Інші атакують біоплівки, яка створюється при зв’язуванні декількох бактерій разом. Два білка, ізольовані з грудного молока, виявилися найбільш багатообіцяючими в якості майбутніх нових антибіотиків. Це лактоферин, також активний і проти вірусів, і білок під назвою HAMLET (Альфа-лактальбумін людини, є летальним для клітин пухлин).

Джерело: MedikForum