Артрит вважається запальним ураженням суглобів, яке супроводжується дискомфортом та болем за будь-якого руху. У процесі хвороби нерідко можливі побічні захворювання серця, судин, нирок або печінки. При цьому, дане запалення може початися в будь-якому віці. Але, статистично воно більше виявляється у дітей від 1 до 4 років або дорослих після 40 років.

У медицині існує кілька типів такого ураження суглобів: ревматоїдний артрит, псоріатичний, інфекційний, реактивний, подагра чи хвороба Бехтєрєва. Проте, за статистикою, найчастіше діагностується ревматоїдна версія запалення. Щоб відволіктися під час обстеження, допоможе казино Elslots вхід, в якому зібрано велику кількість демо-слотів від відомих розробників.

При артриті навколо ураженої ділянки може утворитися припухлість, а сам суглоб, можливо, змінить форму. Тим часом ревматоїдний тип хвороби часто зустрічається у молодих пацієнтів. Нерідко він охоплює відразу кілька суглобів і, частіше, на кистях.
Артрит
 

Чому з’являється артрит і як він діагностується

Популярними збудниками артриту вважаються такі, як похилий вік (фізичне зношування суглобів), наявність травм з минулого, інфекційні або аутоімунні хвороби, а також ожиріння та особливості навколишнього середовища. Також до цього списку можна віднести нестачу мікроелементів або зловживання алкогольними напоями. Серед симптомів цієї недуги можна виділити:

  • Дискомфорт у суглобах, ломота;
  • Деформування суглоба та загальна слабкість;
  • Зниження рухової функції в ураженій ділянці;
  • Набряклість, висока температура.

Якщо є подібні прояви, необхідно звернутися до ревматолога для збору анамнезу та рекомендацій щодо лікування. Для перевірки пацієнта можуть призначити такі аналізи: кров (загальна), ревмопроби, цитологія синовіальної рідини, мієлограма, біохімія тощо. За інструментальними обстеженнями, це томографія, МРТ, УЗД суглоба або рентгенівський знімок.

Щоб виявити ревматоїдний артрит, лікар може провести, наприклад, артроскопію. Цей метод допомагає визначити наявність запалення та деградації хряща. Також, за його допомогою, лікар оцінює стан синовіальної оболонки та бере її зразок за необхідності.

 

Можливі способи лікування артриту

Вибір схеми лікування запалення здійснюється лікарем виходячи з результатів обстеження. Також, береться до уваги тяжкість та вид захворювання. При цьому, існують різні форми впливу на уражені суглоби, від медикаментозного до “дієтичного”.

Наприклад, при лікуванні препаратами можуть виписати нестероїдні ліки проти запалення (НПЗП), біоагенти або пігулки від ревматизму. Тим часом, щоб покращити рухливість, можуть порекомендувати фізіотерапію зі спеціальними вправами. Також, нерідко, потрібна повна зміна способу життя та контроль ваги.

В окремих випадках можуть знадобитися оперативні втручання. Наприклад, якщо інші засоби лікування не дають результату, досвідчений хірург може провести заміну суглоба. Але найчастіше до такого кроку вдаються на важких стадіях поразки.

*На правах реклами