Офтальмолог Гунір Дж. Гарг розповів про чотири вітаміни, які необхідно вживати для підтримки нормального зору. Згідно з твердженням експерта, до списку увійшли вітаміни А, групи B, C і E.

Медик вважає, що дуже важливо підтримувати баланс вітамінів для здоров’я очей. При їх дефіциті збільшується ризик виникнення небезпечних хвороб. “Морква дуже корисна для очей. Це пояснюється тим, що в ній міститься досить багато вітаміну А. Він корисний як для рогівки, так і для сітківки”, – повідомив фахівець. При нестачі в організмі вітаміну А погіршується зір, якщо освітлення слабке. “Це можна поліпшити, якщо підвищити показники вітаміну А”, – зазначив медик. Також для цього підійде батат, гарбуз, сир і яйця.

Вітаміни групи B, серед яких виділяють B6, B12 і фолієву кислоту, допомагають підтримувати здоровий стан очей і запобігають вікову дегенерацію жовтої плями. Даний стан супроводжується погіршенням сітківки, що провокує нечітке зір. Вітаміни групи B здатні зменшувати рівень гомоцистеїну в крові, що є кислотою, що вражає артерії сітківки. Дефіцит вітамінів B призводить до проблем із зоровим нервом. Дана тканина несе відповідальність за передачу картинок від ока до мозку. Його недолік супроводжується зниженням зору або виникненням сліпих плям. Вітаміном В6 збагачений арахіс, куряче м’ясо, соєві боби і овес.

Катаракта вважається однією з причин погіршення зору з віком. “Вітаміни С і Е є потужними антиоксидантами. Вони допомагають при профілактиці виникнення даного захворювання”, – зазначив Гарг. Згідно з твердженням наукових співробітників, які проводили дослідження, прийом не менше 140 мг вітаміну С в день допомагає попередити появу хвороби. Медик повідомив, що надмірне вживання вітаміну збільшує ризик катаракти у чоловіків, що мають ожиріння і шкідливі звички. Солодкий перець, полуниця, апельсини і броколі містять вітамін С.

Джерело: actualnews