Лікар-онколог, хірург Іван Карасьов розповів про 6 симптомів, які мають стати приводом для негайного звернення до лікаря. Всі вони можуть свідчити про різні недуги. Навіть рак не виключається.

Всі ці тривожні дзвіночки треба помічати і негайно звертатися до фахівця.

Біль

Якщо у вас десь болить, це означає, що організм привертає увагу саме до цього органу. Якщо біль сильний і постійний, це вже привід бігти до лікаря.

Наприклад, ви випили від головного болю таблетку, все минулося і більше не повторюється. Значить, все в нормі. Якщо ж дії таблеток вистачає лише на кілька годин, це сигнал для якнайшвидшого звернення до лікаря.

Різке схуднення без видимих причин

Ви не займаєтеся в спортзалі і не сидите на дієті – але худнете. Ось вам уже й привід для занепокоєння.

Щось постійно лікуєте, а це не думає проходити

По-перше, треба спочатку дослідити. Якщо кашель не минає місяць – треба записатися до терапевта. Те саме треба зробити, якщо терапії не піддається та ж анемія. До лікаря треба йти й у тому випадку, якщо на фоні прийому ліків вас продовжує турбувати виразка.

Новоутворення на тілі

У тій же молочній залозі люди можуть самі намацати пухлини. Те саме відбувається і з лімфовузлами. Пухлини можна промацати і в черевній порожнині.

Температура без жодних ознак ГРВІ

Температура сама по собі не говорить про розвиток онкологічного захворювання, але якщо на градуснику постійно підвищений показник, це означає, що в організмі десь йде запалення.

Зміни у роботі ШКТ

Вони можуть бути протилежними це і діарея, і запори. Кров у калі також повинна насторожити.