Їжа є практично єдиним джерелом тих органічних речовин, які необхідні для поліпшення здоров’я. Експерт НМІЦ онкології Володимир Беспалов розповів про продукти харчування, насичених мікроелементами, які зменшують ризик захворювання раком.

На думку фахівця, кращим продуктом, що захищає людину від підвищеного ризику розвитку раку, є цілісне зерно.

«Зернові продукти – це основа харчування. Є піраміда здорового харчування, і зернові продукти повинні знаходитися на першому місці в цій піраміді, причому зерно повинно бути обов’язково цілісним», – розповів Беспалов.

В зернових, за словами вченого, містяться харчові волокна, а також деякі інші компоненти, цінні своїми протираковими властивостями. Зокрема, в цільному зерні є вітаміни групи В, які, як зауважив Беспалов, теж сприяють зниженню ризику онкозахворювань.

Серед інших корисних в плані захисту від раку харчових компонентів експерт МОЗ назвав казеїн, що міститься в молочних продуктах, а також лікопін, яким багаті томати червоні грейпфрути. Ще один важливий мікроелемент – це ізофлавони, присутні в сої, зазначив онколог.

Отримуючи необхідну організму добову дозу цих речовин, можна істотно підвищити ступінь власного захисту від онкології, резюмував Володимир Беспалов.

Джерело: МедікФорум