ГоловнаНовини Здоров'яЦі продукти знижують ризик раку мінімум на 20%

Ці продукти знижують ризик раку мінімум на 20%

Хоча не існує продуктів, повністю захищають від розвитку раку, деякі все ж посилюють захист організму від виникнення злоякісних новоутворень. Їх споживання сприятливо позначається на діяльності імунної системи, що сильно знижує ризик онкозахворювань – мінімум на 20%.
брокк
Броколі

Для посилення протиракового бар’єру лікарі рекомендують вживати часник, ефективно стимулює природні захисні властивості імунної системи. Подібний ефект забезпечується сполуками сірки. Наявні дані досліджень говорять, що споживання часнику є одним із способів профілактики раку шлунка – його ймовірність завдяки такій звичці скорочується майже на 15%.

У свою чергу, ризик колоректального (кишкового) раку, пухлини передміхурової залози дозволяє зменшити включення в раціон бразильського горіха. Цей продукт-найбагатше джерело селену: даний мінерал сприяє знищенню пошкоджених клітин, здатних мутувати в пухлинні. Відомості, отримані вченими Корнелльського університету і Університету Арізони, вказують на те, що ризик раку простати завдяки горіху може знижуватися на 63%, раку кишечника – на 58%. Для цього потрібно з’їдати дві штуки щодня.

Читайте також:  Вчені простежили історію найбільш смертоносної хвороби в історії людства

Одним з кращих борців з раковими захворюваннями є броколі. Овоч містить специфічну сполуку-молекулу І3С, яка пригнічує ген WWP1, асоційований з багатьма видами пухлин, це було встановлено вченими з Медичного центру Бет-Ізраїль. Інший компонент продукту, речовина сульфорафан, має властивість пригнічувати розвиток клітин пухлин кишечника і передміхурової залози.

Крім того, ефективно запобігає розвитку колоректального раку часте присутність в раціоні яблук. Цьому сприяють їх харчові волокна, а також антиоксидантні речовини проціанідіни, які є вбивцями ракових клітин.

Також знижує ризик раку вживання чаю. Підраховано: дві щоденні чашки можуть на 32% знизити шанси захворіти на рак яєчників. Таким чином діють флавоноїди, антиоксиданти, якими насичені чайне листя.

Читайте також:  Дієти та вітаміни: як брак компонентів впливає на здоров'я

Дуже корисно для профілактик пухлинних захворювань їсти жирну рибу. Видання “Домашний очаг” пише, що чотири її порції на тиждень можуть на 30% знизити ймовірність появи лейкемії, мієломи, лімфоми.

У свою чергу, регулярно поїдаються цитрусові істотно знижують ризик виникнення раку гортані, шлунка, порожнини рота.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News