Онколог Павло Копосов: ризик захворіти на рак передміхурової залози у чоловіка може залежати від того, чи хворіла його мати на рак молочної залози.

Онколог Колосов розповів в інтерв’ю, які чоловіки схильні до захворювання на рак простати. Говорячи про те, що впливає на схильність до «чоловічого» раку, лікар пояснив, що найбільш вивченими факторами ризику раку передміхурової залози є вік, расова приналежність, наявність сімейного раку передміхурової залози.

Колосов уточнив, що статистично найчастіше злоякісні пухлини простати виникають у чоловіків після 50 років. Щодо сімейного анамнезу, онколог зазначив: розглядаючи ймовірність раку передміхурової залози, важливо враховувати не лише те, що захворювання зустрічалося у родичів по чоловічій лінії.

“Якщо у матері був рак молочної залози, то у її синів може виникнути рак передміхурової залози”, – сказав фахівець.

Чоловікам, у сім’ї яких вже були випадки раку простати або випадки раку грудей у матерів, слід регулярно обстежуватись, порадив онколог. Також Колосов додав, що якщо за чоловічою лінією рак простати виникав у віці до 50 років, це є приводом для консультації з генетиком.