Антибіотики – препарати, які врятували життя десяткам мільйонів чоловік. Однак у цих препаратів є широкий спектр побічних дій, і ефективні вони далеко не при всіх інфекційних захворюваннях.

Ера антибіотиків почалася в 1928 році, коли британський бактеріолог Олександр Флемінг абсолютно випадково відкрив пеніцилін. З’ясувалося, що ця речовина чудово справляється з багатьма патогенними бактеріями, що буквально перевернуло всю світову медицину.

Саме за допомогою антибіотиків лікарям вдалося врятувати мільйони життів на операційних столах, а також у польових умовах в період світової війни. Фахівці заговорили про справжню панацею, яка назавжди залишить у минулому такі проблеми, як туберкульоз, стафілококові, стрептококові і інші бактеріальні інфекції.

Читайте також:  Види мамопластики та показання до операції: рекомендації спеціалістів

Але ентузіазм і оптимізм вчених і лікарів значно зменшився, коли стало відомо, що самі бактерії поступово звикають до антибіотика і виробляють до нього стійкість. До того ж, є безліч побічних дій від цих препаратів, що обов’язково потрібно враховувати при проведенні антибіотикотерапії.

Антибіотики

Коли без антибіотиків не обійтися?

Антибіотики призначати повинен тільки лікар. Це незамінні препарати при бактеріальних інфекціях. Наприклад, при пневмонії без антибіотиків просто не обійтися. Ці ліки рятують життя таким хворим.

Показаннями до застосування антибіотиків можуть бути інфекції сечостатевого тракту, шкірні інфекції, ангіни та інші бактеріальні ураження.

Грамотно підібрана антибіотикотерапія дозволяє позбутися від вогнища інфекції. При цьому антибіотик потрібно підбирати індивідуально для кожного виду бактерій. Перед призначенням препарату лікар повинен провести бактеріальний посів для визначення виду патогенного мікроорганізму.

Читайте також:  Почему важно принимать витамин D людям пожилого возраста

Шкода антибіотиків

Безсилі проти вірусів

Далеко не кожному відомо, що антибіотики безсилі проти вірусів. Нерідко при простудних захворюваннях ми біжимо в аптеку за антибіотиками в надії вилікуватися від ГРВІ.

Застуда і грип є вірусними захворюваннями, і для їх лікування необхідні противірусні препарати. Антибіотики проти вірусів абсолютно непридатні. Якщо ви будете пити антибіотики при застуді, то не тільки не вилікуєте простуду, але і сильно нашкодите своєму організму. Антибіотики можуть призводити до розвитку побічних ефектів, зокрема вони негативно діють на печінку, а також пригнічують ріст корисної мікрофлори кишечника, сприяючи розвитку дисбактеріозу. Після антибіотикотерапії потрібен інтенсивний курс лікування імуностимуляторами, такими як настоянка ехінацеї та ін.

Читайте також:  Які вітаміни потрібні жінкам після 50 років

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ХРОНІЧНИЙ БРОНХІТ І АНТИБІОТИКИ

ТОП-10 ПРИРОДНИХ АНТИБІОТИКІВ

ПОМИЛКИ ПРИ ЛІКУВАННІ ГРИПУ