Здуття живота – поширена проблема, з якою час від часу стикаються багато хто з нас, але вона може турбувати, коли не проходить сама по собі. У той час як такі речі, як газовані напої, можуть викликати тимчасове здуття живота, непереносимість і чутливість можуть бути першопричиною довгострокового здуття живота — і саме тому хліб може бути винен.

Експерти попереджають, що усунення основної причини здуття живота має бути «пріоритетом», якщо ви боретеся з ним, але як ви можете визначити, чи винна чутливість до глютена? Наскільки поширеним є здуття живота після вживання таких речей, як хліб?

Хліб є основним продуктом більшості дієт, його найкраще їсти вранці у вигляді тостів або з начинкою для бутерброду на обід.

У той час як більшість видів хліба, особливо цільнозерновий, є важливим джерелом харчових волокон для травної системи, він може мати абсолютно протилежний ефект на людей, які щосили намагаються розщепити глютен, що міститься в ньому.

Якщо ви страждаєте від здуття живота, пошук його основної причини є пріоритетом, і часто винна чутливість до глютену, пише Express.

Чутливість до глютену викликається продуктами, що містять пшеницю, ячмінь, жито чи овес, кожен із яких, як відомо, викликає симптоми.

Який зв’язок між хлібом та здуттям живота?

Якщо у вас непереносимість глютена, навіть одна скибочка хліба може вплинути на ваш кишечник, але це може статися і з людьми, які не чутливі до цього інгредієнта.

Гази у вашому кишечнику часто виробляються кишковими бактеріями, що перетравлюють вуглеводи в процесі, що називається ферментацією. Якщо відбувається занадто сильне бродіння, це тому, що занадто багато вуглеводів не засвоювалося природним шляхом раніше в процесі травлення, перш ніж вони досягли ваших кишкових бактерій.