Здуття живота – поширена проблема, з якою час від часу стикаються багато хто з нас, але вона може турбувати, коли не проходить сама по собі. У той час як такі речі, як газовані напої, можуть викликати тимчасове здуття живота, непереносимість і чутливість можуть бути першопричиною довгострокового здуття живота — і саме тому хліб може бути винен.

Експерти попереджають, що усунення основної причини здуття живота має бути «пріоритетом», якщо ви боретеся з ним, але як ви можете визначити, чи винна чутливість до глютена? Наскільки поширеним є здуття живота після вживання таких речей, як хліб?

Читайте також:  Увага на нігті: що вони можуть розповісти про ваше здоров'я?

Хліб є основним продуктом більшості дієт, його найкраще їсти вранці у вигляді тостів або з начинкою для бутерброду на обід.

У той час як більшість видів хліба, особливо цільнозерновий, є важливим джерелом харчових волокон для травної системи, він може мати абсолютно протилежний ефект на людей, які щосили намагаються розщепити глютен, що міститься в ньому.

Якщо ви страждаєте від здуття живота, пошук його основної причини є пріоритетом, і часто винна чутливість до глютену, пише Express.

Чутливість до глютену викликається продуктами, що містять пшеницю, ячмінь, жито чи овес, кожен із яких, як відомо, викликає симптоми.

Читайте також:  Лікарі назвали звички, які непомітно руйнують здоров'я

Який зв’язок між хлібом та здуттям живота?

Якщо у вас непереносимість глютена, навіть одна скибочка хліба може вплинути на ваш кишечник, але це може статися і з людьми, які не чутливі до цього інгредієнта.

Гази у вашому кишечнику часто виробляються кишковими бактеріями, що перетравлюють вуглеводи в процесі, що називається ферментацією. Якщо відбувається занадто сильне бродіння, це тому, що занадто багато вуглеводів не засвоювалося природним шляхом раніше в процесі травлення, перш ніж вони досягли ваших кишкових бактерій.