Сало – один з найбільш недооцінених продуктів. Його багато хто вважає дуже шкідливим і уникають, але насправді це не зовсім так.

Німецькі вчені з Інституту здоров’я в Дрездені розвінчали популярні міфи про шкоду сала. В результаті досліджень експерти прийшли до висновку, що сало і бекон – швидше корисні і навіть в якомусь сенсі лікувальні продукти.

Багато хто відмовляється від вживання сала, вважаючи його шкідливим тваринним жиром, яке важко засвоюється і багате холестерином. Насправді, стверджують вчені, сало досить легко засвоюється організмом і містить величезну кількість корисних натуральних речовин. Свіже сало містить цінні жирні кислоти – лінолеву і арахідонову. Але для того, щоб користі було більше, ніж шкоди, не потрібно смажити сало, особливо в олії.

Компоненти дуже важливі для нормальної роботи мозку і нервової системи, зміцнюють імунітет і захищають клітини мозку. Так, в ньому міститься холестерин. Але в тій же яловичій печінці його рази в 4 більше. А крім того в якісному продукті міститься особлива речовина – холін. Ця речовина нівелює негативний ефект холестерину і захищає стінки кровоносних судин – так що бляшок від сала не буде.

Ще одна хороша новина – сало не сприяє набору ваги, всупереч існуючим міфам. Справа в тому, що його неможливо переїсти – організм просто не дозволить. Ожиріння найчастіше відбувається через надлишок в харчуванні вуглеводів, а не жирів.