Ви давно замислювалися над тим, щоб кинути палити? У нас є найкращі поради, які допоможуть вам швидко розпрощатися із цигарками.

Куріння шкідливе для здоров’я – це не новина. Багатьом людям важко відмовитись від улюбленої сигарети. Ефект величезний: окрім аспектів здоров’я, життя без куріння також вплине на вашу психіку, зовнішній вигляд та гаманець.

Ніяких більше цигарок – перша зміна через 20 хвилин

Зміни в організмі відбуваються вже через 20 хвилин: пульс та артеріальний тиск падають до нормальних значень. Усього через дванадцяту годину рівень чадного газу в крові падає, а рівень кисню повертається до нормального рівня.

Органи дякують вам за краще постачання кисню та підвищення фізичної працездатності.

День без цигарок – так почувається організм

Усього за день без сигарет ризик серцевого нападу трохи знижується. Приблизно через 48 годин смакові та нюхові нерви починають відновлюватися. Ви вже відчуєте запах та смак краще.

Якщо ви кинете курити, ваш кровообіг стабілізується приблизно через два тижні-три місяці.

“Особливо ви помітите зміни в легенях. За перші кілька місяців без диму ваші легені очистяться, і ви дихатимете помітно довше – наприклад, при підйомі сходами”.

Поки що, сигарета! Ризик раку знижується

Слиз у легенях також розщеплюється, і через один-дев’ять місяців ви, швидше за все, відчуватимете все менше і менше нападів кашлю, задишки та закладеності носових пазух.

“І серце теж вам дякує: якщо ви курите, у вас підвищений ризик ішемічної хвороби серця. Через рік без куріння ризик знижується вдвічі порівняно з курцем”.

Через п’ять років ризик розвитку раку порожнини рота, горла та стравоходу також знижується вдвічі. Після цього періоду ризик розвитку раку шийки матки не вище, ніж в некурящих.

Найкращий кровообіг

Організму потрібно десять років, щоб удвічі знизити ризик смертельного раку легень. Довгий час зречення того вартий! Приблизно через 15 років без куріння ризик серцево-судинних захворювань приблизно такий самий, як у людей, які завжди жили без сигарет.

Зрештою ваша психіка також скаже вам спасибі за життя без куріння. Позбутися нікотинової залежності означає вести більш спокійне життя.

“Ви автоматично відчуєте себе вільним та незалежним, коли стрес, пов’язаний із необхідністю курити, буде знятий”.

Що, якщо я пропущу куріння?

У вас напевно будуть моменти, коли ви сумуватимете за курінням. Перекур на роботі є особливо корисним, коли хочеться на п’ять хвилин прочистити голову. Просто все одно вийдіть за двері та усвідомлено вдихніть велику порцію свіжого повітря замість сигаретного диму.

Скільки коштує куріння

Ви коли-небудь підраховували, скільки грошей ви витрачаєте на цигарки на місяць чи рік? А тепер уявіть, що можна купити за ці гроші. Виконайте бажання, відклавши гроші.

Що мені робити, якщо я набираю вагу?

Ігнорувати цей аспект не допомагає: багато людей, які кидають палити, спочатку набирають кілька кілограмів. Не обов’язково відбувається, але небезпека існує. Ефект нікотину, який пригнічує апетит, раптово зникає, і ви спалюєте менше калорій на день.

На ранніх стадіях відмови від куріння у вас може виникнути потяг до солодкого. Боріться з цим негативним ефектом. Зосередьтеся більше, ніж раніше, на здоровому харчуванні та фізичних вправах.

“Без диму у вашому тілі ви швидко помітите, що займатися стає легше. Займайтеся спортом і насолоджуйтесь свіжим повітрям, яке проходить через ваші легені замість диму”.

Ось що змінює ваш зовнішній вигляд, коли ви кидаєте курити

Ви помітите позитивні зміни у своїй зовнішності. Куріння старить шкіру.

“Якщо ви попрощаєтеся з сигаретами, ваш колір обличчя незабаром стане свіжішим і рівнішим. Волосся і нігті з часом знову стають сильнішими. Жовтий відтінок нігтів і зубів також через деякий час зникає”.