Підступність солодощів в тому, що вживаючи їх, дуже складно дотримуватися міри. Цукор викликає залежність і сприяє розвитку цукрового діабету.

Твій мозок відповідає на цукор як на кокаїн

У це віриться насилу, але ефект цукру на мозок дуже схожий на ефект від кокаїну. Як і у випадку з кокаїном, цукор сприяє виділенню великої кількості допаміну і серотоніну – «гормонів щастя». Таким чином, у тебе виникає залежність і бажання з’їсти ще більше солодощів.

У «гру» вступає підшлункова залоза

Як тільки в кров надходить глюкоза, організм подає сигнали в підшлункову залозу, в якій проводиться інсулін. Це гормон, який служить своєрідним ключем для клітин організму. Він зв’язується з рецепторами на поверхні клітин, що дозволяє останнім поглинати глюкозу.

Як тільки інсулін провів свою роботу, рівень цукру в крові починає різко падати і вам знову може захотітися солодкого.

Цукор викликає втому і сильну спрагу

Різкі стрибки рівня цукру в крові впливають на твій настрій і працездатність. Через 20-40 хвилин після вживання цукру ти можеш відчути занепад сил. А якщо ти захоплюєшся солодощами, то часто можеш відчувати спрагу. Це відбувається тому, що надлишки цукру з крові виводяться із сечею. При цьому кожна молекула глюкози пов’язана з декількома молекулами води, тому відбувається зневоднення.

У тебе збільшується маса тіла

Якщо ти потрапив на «цукровий гачок», тобі складно від нього відмовитися, то з часом ти почнеш відзначати, що став набирати вагу. Солодощі дуже калорійні. Одна плитка чорного шоколаду містить цілих 600 ккал! Прості цукри швидко засвоюються в організмі і перетворюються на жири. Крім того, захоплення солодощами підсилює відчуття голоду, що створює ще один потужний фактор для ожиріння.

Як відомо, частина глюкози з крові відкладається в печінці у вигляді глікогену. Однак печінка може запасти тільки невелику частину глюкози. Надлишок цукру в крові включається в інші біохімічні процеси і перетворюється в жир, який відкладається в органах.

Кількість цукру в продуктах харчування

Якщо ти захоплюєшся солодощами, то у тебе підвищений ризик розвитку діабету

Чому ж так відбувається? Підступність солодощів в тому, що вони сприяють збільшенню маси тіла, що в свою чергу призводить до інсулінової резистентності. При ожирінні клітини організму погано реагують на інсулін. Інсуліну може бути достатньо, але він не зв’язується з рецепторами клітин. Таким чином, клітини не поглинають цукор, через що його концентрація в крові збільшується. Так розвивається цукровий діабет другого типу.

Ти перевантажуєш серце

Твоєму серцю набагато складніше перекачувати кров насичену цукром. Крім того, навантаження впливає на судини і нервові клітини. Саме тому у людей з цукровим діабетом відзначається порушення з боку серцево-судинної та нервової систем.

Твої зуби схильні до небезпеки

Ти напевно знаєш про те, що захоплення цукром призводить до карієсу та інших стоматологічних захворювань. А все тому, що бактерії, що живуть у твоїй ротової порожнини, дуже люблять цукор. Як тільки ти їм даси чергову порцію глюкози, вони починають швидко розмножуватися, виділяючи токсичні продукти своєї життєдіяльності, які руйнують зубну емаль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СТРАШНІШЕ, НІЖ ЦУКОР

СКІЛЬКИ ЦУКРУ В ПРОДУКТАХ?

ДІЄТИЧНИЙ ФАСТ-ФУД