Джерела прихованих калорій – скільки цукру міститься в десертах, напоях і фруктах. Чому вживання цукру шкідливо, і як розпізнати небезпечні продукти.

Норма споживання цукру

Фахівці Всесвітньої Організації Охорони здоров’я вважають, що денна норма споживання цукру становить не більше 50 грамів (приблизно 10-12 чайних ложок) для жінок, і 60 грамів (приблизно 12-14 чайних ложок) для чоловіків .

При цьому, згідно зі статистичними даними, середній українець споживає як мінімум 90-100 грамів цукру в день, що приблизно в два рази вище норми. Крім цього, кожен рік споживання цукру в Україні тільки збільшується .

Небезпека цукру

Згідно з ряду дослідження, сахароза сприяє розвитку карієсу і посиленню гнильних процесів в кишечнику. Крім цього, цукор зменшує запаси вітаміну В1 в організмі, що призводить до депресії, швидкої стомлюваності і м’язової слабкості.

Останнім часом досить часто можна зустріти точку зору, згідно з якою в найближчі десять років шкоду цукру буде визнано офіційно, а також будуть введені норми максимального вмісту цукру в харчових продуктах і десертах.

Заморожені продукти та цукор

Багато в чому ожиріння пов’язане із споживанням цукру і інших вуглеводів, а не жирів. Якщо жир дає відчуття насичення, то цукор – ні. Вживання знежирених продуктів, буквально напханих цукром, лише збільшить набір жирової маси.

Крім цього, практично у всіх солодощах (особливо випічці, дешевому соку і морозиві) використовується не тільки цукор, а й його дешевий аналог – глюкозно-фруктозний сироп, позначуваний також як «сироп фруктози», ГФС, HFCS або GFS.

Чим шкідливий сироп глюкози?

Існують наукові дослідження, що зв’язують збільшення споживання глюкозно-фруктозного сиропу з епідемією ожиріння. Крім того, деякі вчені вірять у зв’язок між вживанням цього сиропу і розвитком цукрового діабету другого типу .

На відміну від цукру, глюкозно-фруктозний сироп не впливає на вироблення гормону голоду лептину, відповідального за відчуття насичення від їжі. По суті, ви з’їдаєте (або випиваєте) величезну кількість калорій, але абсолютно не відчуваєте насичення.

Безпечні аналоги цукру

Багато хто любить пити чай з медом чи з сухофруктами, вважаючи, що так вони використовують «безпечні» замінники цукру. Але пам’ятайте, що мед – це той же цукор, але з незначними добавками пилку рослин і мікроскопічного кількості мінералів.

Що стосується сухофруктів, то їх промислове виробництво перетворює звичайні фрукти в наповнені хімікатами підфарбовані та підсолоджені міни уповільненої дії. Якщо ви хочете ласувати сухофруктами, вибирайте виключно «біо».

Якщо в списку інгредієнтів харчового продукту цукор стоїть на першому місці – серйозно задумайтеся. Якщо ж на першому місці вказано глюкозно-фруктозний сироп, просто відкладіть цей продукт в сторону. Або приготуйтеся обрости жиром.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК СОЛОДОЩІ І ЦУКОР ВПЛИВАЄ НА ОРГАНІЗМ

СТРАНІШЕ, НІЖ ЦУКОР