Від грипу помирають з різних причин. Найчастіша причина летального результату – розвиток важких ускладнень, які виникають, якщо грип не лікувати.

Статистика по грипу

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно на грип хворіє 10% населення планети, тобто – 600-700 млн. чоловік. З них близько 500 000 людей стають жертвами грипу. Так, ви не помилилися: щороку від грипу помирає півмільйона людей! Причому помирають не тільки від свинячого грипу, а й від інших різновидів.

З 500000 людей, померлих від грипу, приблизно 25% людей помирає саме від вірусу грипу. Що стосується інших, то летальний результат у них реєструється вже після грипу, коли вірусу в організмі вже немає, а смерть настає в результаті ускладнень.

Ускладнення – основна причина смерті

Не такий страшний грип, як його ускладнення. Якщо вчасно не почати лікування грипу або проводити неадекватну терапію, то хвороба може призвести до появи ускладнень.

Важкими ускладненнями грипу можна вважати геморагічний набряк легенів, а також набряк мозку. Часто не до кінця вилікуваний грип ускладнюється бактеріальною інфекцією легенів, що вимагає серйозного лікування, головним чином – застосування антибіотиків.

Ослаблений організм (наприклад при хронічних захворюваннях внутрішніх органів) при серйозних ускладненнях від грипу може не вижити.

Чим небезпечний вірус грипу?

Крім ускладнень, небезпечний і сам вірус грипу, який призводить до розвитку наступних змін в організмі хворого:

 • Вірус грипу призводить до розвитку сильної інтоксикації, що супроводжується високою температурою і сильним головним болем.
 • При інфікуванні вірусом грипу руйнуються дрібні кровоносні судини, що призводить до кровоточивості і крововиливів в тканинах.
 • Порушується обмін кисню в клітинах, що призводить до кисневого голодування і дихальної недостатності.
 • Уражаються судини серця, що сприяє розвитку інфаркту міокарда та інсульту.

Лікування грипу

Неправильна діагностика

Однією з причин смерті від грипу є помилка лікарів при проведенні діагностики. На жаль, достовірну діагностику грипу (з ідентифікацією вірусу) проводять рідко. Як правило, це робиться тільки в особливо важких випадках, коли хворий вже надійшов з ускладненнями в лікарню. У підсумку, лікар, грунтуючись на зовнішніх симптомах захворювання, рекомендує пацієнту «відлежатися» вдома і більше пити рідини, що, звичайно ж, правильно, але цього не достатньо для лікування грипу. У такому випадків існує висока ймовірність розвитку ускладнень.

Хто в групі ризику

Якщо здорова людина, як правило, справляється з інфекцією без «драматичних» наслідків, то люди з ослабленим організмом часто не в змозі протистояти хворобі. Найважче грип переносять наступні категорії людей:

 • Діти до 5 років, чия імунна система ще не готова дати гідну відсіч вірусній інфекції. У віковій категорії до 2 років смертність від грипу в рази більше, ніж серед людей інших віків.
 • Літні люди старше 65 років, які також уразливі перед вірусною інфекцією.
 • Вагітні жінки.
 • Особи з неврологічними розладами.
 • Люди, що страждають бронхіальною астмою.
 • Люди з хронічними захворюваннями нирок, печінки, легенів.
 • Особи із захворюваннями крові і ендокринними патологіями.
 • Люди з ослабленим імунітетом або імунодефіцитом.

Вищезазначеним категоріям людей при найменших симптомах слід звертатися до лікаря і проводити адекватне лікування, поки хвороба не привела до ускладнень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГРИП: СТРАТЕГІЯ ЛІКУВАННЯ

ПОМИЛКИ ПРИ ЛІКУВАННІ ГРИПУ

УСКЛАДНЕННЯ І НАСЛІДКИ ГРИПУ