Хороше харчування в цілому важливе для когнітивного здоров’я, але людям, які стикаються з серйозними інтелектуальними навантаженнями з-за роботи або навчання, слід включити в раціон певні продукти, що забезпечують підтримку сірій речовині.

У тому, які продукти покращують роботу мозку, а також допомагають зберігати функції пам’яті та концентрації настільки гострими, наскільки це можливо, розбирався портал UkrHealth.net.

Цільнозернові. Мозок не може працювати без енергії. Здатність концентруватися і зосереджуватися залежить від стабільного надходження енергії у формі глюкози, що доставляється кров’ю в мозок. Щоб забезпечити своєму організму саме таке стабільне надходження глюкози, вживайте цільнозернові продукти з низьким глікемічним індексом (ГІ) – перлову і вівсяну крупи, бурий рис. При їх вживанні глюкоза в кров буде виділятися повільно, що дозволить зберігати розумову активність протягом дня без епізодів втоми і сонливості.

Читайте також:  Харчові добавки, які потрібно обов'язково приймати тим, хто не їсть м'ясо

Продукти з омега-3. Незамінні жирні кислоти не виробляються організмом і можуть бути отримані тільки за допомогою продуктів харчування. Ці жири важливі для і нашого загального благополуччя і конкретно – для активної роботи головного мозку. Найбільш ефективні омега-3 жири у формі EPA і DHA зустрічаються в природі у жирної риби, в тому числі у її доступних представників – оселедців, сардин, скумбрії. Вживання цих кислот асоційоване зі зниженим ризиком розвитку деменції, хвороби Альцгеймера і втрати пам’яті.

Хороші рослинні джерела омега-3 жирних кислот – це насіння льону і лляна олія, гарбузове і соняшникове насіння.

Продукти, багаті вітамінами групи В. Вони важливі, оскільки забезпечують мозковим клітинам захист від пошкодження у міру старіння і підтримують хорошу функцію пам’яті. Якщо говорити про доступні продукти, які є хорошим джерелом вітамінів групи В, можна виділити скумбрію, курячі яйця і банани

Читайте також:  Які продукти допомагають печінці відновлюватись

Помідори. Лікопін, потужний антиоксидант, який міститься в томатах, може захистити нейрони від пошкоджень вільними радикалами, що підвищують ризик розвитку деменції і хвороби Альцгеймера. Помідори слід вживати в приготованому вигляді – в них після термічної обробки підвищується рівень лікопіну. Крім того, помідори корисно їсти разом з жирами, наприклад, в поєднанні з рослинним маслом, оскільки це покращує засвоєння лікопіну.

Яйця. Вони містять не тільки вітаміни групи В, але і фолієву кислоту, що сприяють зниженню вмісту в крові з’єднання гомоцистеїну. Його підвищені рівні збільшують ймовірність постраждати від інсульту, когнітивних порушень і хвороби Альцгеймера.

Читайте також:  Сім важливих ознак розсіяного склерозу

Крім того, споживання продуктів з вітамінами групи В та фолієвої кислоти гальмує процес скорочення головного мозку, характерний для старіння і пов’язаний з віковим зниженням інтелекту.

Гарбузове насіння. Вони багаті цинком, як ніякі інші насіння. Цинк життєво важливий для поліпшення функцій пам’яті і мислення. Крім того, гарбузове насіння містить магній, вітаміни групи В і триптофан, попередника хімічної речовини гарного настрою серотоніну.

Капуста. У капусті міститься вітамін К, який відомий своєю здатністю підтримувати активні когнітивні функції і підвищувати хорошу результативність в тестах на інтелект.

Також для роботи мозку дуже корисна броколі. У ній багато речовин-глюкозинолатів, які можуть уповільнювати руйнування нейротрансмітера ацетилхоліну, необхідного для нормальної роботи центральної нервової системи і підтримки гостроти розуму. Низькі рівні ацетилхоліну пов’язані з хворобою Альцгеймера.