Експерти констатують, що певні продукти більше сприяють здоровому способу життя та знижують ризик розвитку діабету 2 типу, ніж інші.

Підсилювати схильність до цього типу діабету здатні багато факторів. Один з найбільш значущих у своєму впливі – це нездорові звички у їжі. За даними організації Diabetes UK, вживання білого хліба, білого рису, солодких сухих сніданків, пов’язане з підвищеним ризиком розвитку діабету 2 типу. Дані продукти містять надто високі дози рафінованих вуглеводів, що сприяють різким коливанням рівня цукру.

У той же час фахівці зазначають, що певні вуглеводи можуть ефективно знижувати ризик захворювання на діабет 2 типу.

«Для запобігання діабету 2 типу слід обирати джерела вуглеводів із високим вмістом клітковини», – радять медики.

Зокрема, вони рекомендують вживати цільне зерно та цільнозернові продукти, фрукти, овочі, різноманітні бобові. Харчові волокна (клітковина) цих продуктів уповільнюють всмоктування цукру на кров. Вуглеводи, що містяться в них, вважаються “складними” або “повільними” через тривалий процес травлення.

Крім зниження ризику діабету, вживання вуглеводів цього типу також допомагає зменшувати ймовірність серцевих захворювань деяких видів раку. Багато вчених вважають, що більшості людей потрібно їсти більше клітковини і менше продуктів із доданим цукром.

«Більшість дорослих з’їдають у середньому близько 18 грамів клітковини на день, але щоденне споживання харчових волокон має сягати 30 грамів. Достатнє споживання клітковини пов’язане з нижчим ризиком серцевих захворювань, інсульту, діабету 2 типу та раку кишечника», – уточнюють фахівці.

Вони рекомендують поступово збільшувати кількість клітковини в раціоні, оскільки її надмірне споживання може викликати кишкові гази, здуття живота або спазми. Поступове збільшення клітковини дозволяє природним бактеріям травної системи пристосуватися до змін. Крім того, завдяки харчовим волокнам у кишечнику збільшується обсяг хороших бактерій, які підтримують імунітет у боротьбі із запальними захворюваннями.