Рекомендації вчених з приводу лікування ГРВІ та грипу досить розпливчасті: «офіційних» ліків немає, противірусні не працюють, в ефективності вітаміну С доказова медицина сильно сумнівається… От і залишається хіба що взагалі не хворіти. Розповідаємо, як це зробити.

1. Утеплюватися

Переохолодження саме по собі не може викликати застуду, але зате воно може послабити захист організму, і підступні бактерії почнуть розмножуватися. Згадайте, що говорила мама, і надіньте шапку.

2. Мийте руки

Мити руки

95% людей не вміють мити руки. А мили б – в кілька разів рідше хворіли не тільки на ГРВІ, але і вірусну пневмонію, гепатит, грип, та шлункові інфекції. Про все докладно розповідаємо в статті «Як мити руки? Ви все життя робили це неправильно».

3. Гуляти

Офіс, громадський транспорт, торгові центри – все це розсадники інфекцій. Постарайтеся частіше вибиратися на вулицю, а вдома обов’язково провітрюйте. Це загартовує організм і знижує ймовірність помацати який-небудь предмет, що кишить хвороботворними мікроорганізмами (наприклад, дверну ручку або поручень).

4. Їжте овочі

Готувати

Вчені з Кембриджу з’ясували, що овочі з сімейства хрестоцвітних посилюють активність лейкоцитів – а вони захищають нас від інфекцій. Налягайте на всі види капусти, крес-салат, ріпу і польову редьку.

Перець і часник теж можуть виявитися корисними: вони дратують верхні дихальні шляхи, допомагаючи носовим пазухам очиститися від слизу. А разом з ним – і від мікробів.

5. Не бійтеся цілуватися

Таким способом люди заражаються досить рідко: у слині людини кількість «простудних» вірусів міститься набагато менше, ніж в носових пазухах.

6. Кидайте курити

Кинути курити

За даними корейських вчених, куріння в 5 разів підвищує шанс підхопити грип. Не кажучи вже про всю іншу шкоду, яку воно заподіює вашому здоров’ю.

7. Не чіпайте обличчя

Не чешіть ніс, не тріть очі і взагалі намагайтеся в громадських місцях тримати руки подалі від голови. Принаймні, поки не помиєте руки або хоча б не протрете їх дезинфікуючим розчином. Інакше ви організуєте пряму доставку вірусів прямо до себе на слизові.

8. Зробіть щеплення

Це єдиний спосіб захиститися від вірусу грипу з ймовірністю до 90%. І прищепіть своїх дітей: у здорової дорослої людини з міцним імунітетом хвороба зазвичай проходить без наслідків, а ось дитячий організм з нею так легко не впорається.